Суперталентованом Филипу Ђокићу Куп Србије

Најбољи млади спортиста Брчког, талентовани тенисер Филип Ђокић протеклог викенда поново је обрадовао многобројне навијаче, школске другаре , љубитеље тениса, а прије свих своје родитеље новим шампионским пехаром.

Филип је само седам дана након што је освојио друго мјесто на шампионату Србије, на теренима новосадског клуба ТК Elite Tennis Line пригрлио побједнички пехар намијењен најбољем младом тенисеру до 12 година у такмичењу за Куп Србије на коме је учествовао 31 играч.

Он је у финалном мечу одржаном јуче, савладао Луку Ћерамилца са 2:0 (по сетовима 6:3; 6:4). Овом побједом, Филип се реванширао Луки за недавни пораз на турниру у Земуну.

До побједничког пехара Филип је као други носилац редом побјеђивао: Вука Катушића 2:0 (6:0 ; 6:0), имењака Ћоровића 2:0 (6:1;6:1), док је у четрвтфиналу био бољи од Вука Пантића Црнчевића 2:1 (6:2; 5:7; 6:4) једином коме је током турнира препустио сет.

У полуфиналном мечу још један убједљив и лепршав наступ. Филип вршњаку на другој страни мреже Михајлу Радману није дао ни најмању шансу да га побиједи, већ је сјајном игром славио са 2:0 (6:2; 6:2).

Колико је наш млади суграђанин био супериоран на овом турниру говори и податак да је Филип током три дана такмичења освојио чак 65, а изгубио само 24 гема. Куп за дјечаке до 12 година организовао је Тениски савез Србије.