Премијер лига БиХ: Убједљива побједа Лавица над Фениксом

Кошаркашице КК „Лавови“ Брчко синоћ су у Бањалуци забиљежиле седму побједу у Премијер лиги БиХ. Лавице су биле боље од екипе ОКК „Феникс“ Бањалука за чак 33 коша разлике.

У дворани Обилићево утакмица је завршена резултатом

ФЕНИКС – ЛАВОВИ 55:88

(12:30, 11:18, 17:21, 15:19)

Лавице су кренуле силовито. Биле су агресивне и у нападу и у одбрани, те су потпуно разбиле концепт и игру кошаркашица Феникса, па је утакмица била одлучена практично након прве четвртине.

„Дјевојке су од почетка до краја одиграле оно што смо се договарали протеклих пет дана, тако да немам ниједну замјерку на вечерашњу игру. Екипа је састављена од младих кошаркашица жељних рада и доказивања, које свој максимум дају и на тренинзима, не само на утакмицама, тако да смо задовољни досадашњим резултатима, али боримо се за што бољу позицију и даље“, рекао је након утакмице Александар Ближњаковић, тренер екипе „Лавови“.

Капитен Милица Ђокић поново је имала сјајан наступ, те јој је мало недостајало за нови трипл – дабл. Забиљежила је 21 поен, девет асистенција и седам скокова. Двоцифрене су биле и Јелена Лазаревић са 19 кошева, Мирела Халиловић уписала је 14, Инес Бабић 13, а Ива Каришик 12 поена. Тренер Ближњаковић је свим дјевојкама са клупе и на овој утакмици дао прилику да упишу минуте на паркету.

Лавице се тренутно налазе на четвртом мјесту на табели Премијер лиге Босне и Херцеговине у кошарци за жене, а наредног викенда дочекују екипу КЖК „Челик“ из Зенице. Утакмица се игра на домаћем терену у дворани Техничке школе у Брчком у суботу, 29. јануара, са почетком у 17:00 часова.