Јуниорке Лавова шампионке Босне и Херцеговине!

Женска јуниорска селекција Кошаркашког клуба “Лавови” Брчко побједник је Финалног турнира Првенства БиХ и освајач титуле шампиона Босне и Херцеговине за сезону 2021/2022.

У финалу Првенства Босне и Херцеговине за јуниорке (У18) кошаркашице КК “Лавови” Брчко извојевале су у суботу побједу против екипе ЖКК “Зрињски 2010” из Мостара, а у недјељу, у одлучујућој утакмици турнира, и побједу против екипе ЖКК “Млади Крајишник” Бања Лука.

Иако су Бањалучанке повеле са 2:0, на самом старту меча, Лавице су врло брзо преокренуле игру и прву четвртину завршиле са 19 кошева разлике, односно резултатом 21:2, не дозволивши кошаркашицама Младог Крајишника да се помјере са почетна два поена до краја првог периода игре.

Игру у сличном ритму – снажна одбрана и разноврстан напад, Лавице су задржале до краја меча, који су окончале резултатом:

ЛАВОВИ 77 – МЛАДИ КРАЈИШНИК 37
(21:2, 26:8, 20:10, 10:17)

“Имали смо 15 дана да се спремимо за ове утакмице, екипу Зрињског смо мање познавали, али од почетка смо играли своју игру и више него успјешно славили на крају. Екипу Младог Крајишника добро познајемо, сусрели смо се у финалима кадетског и јуниорског првенства Републике Српске, па смо очекивали једну тешку и неизвјесну утакмицу. Међутим, наметнули смо свој ритам од почетка, и већ након прве четвртине дјеловало је као да се екипа Младог Крајишника предала. Ми смо направили огромну разлику, одиграли врхунску одбрану, и после је било лако да одржавамо резултат у нашу корист јер смо били растерећени. Имали смо преко 50% шут за два и за три на полувремену, тако да је то преокренуло потпуно утакмицу у нашу корист већ на полувремену”, рекао је Александар Ближњаковић, главни тренер КК “Лавови” Брчко.

Најефикаснија у екипи Лавова у утакмици са Младим Крајишником била је Валентина Дошић са 28 постигнутих поена, а још једну врхунску партију одиграла је капитен Милица Ђокић, остваривши још један ТРИПЛ ДАБЛ учинак – 21 поен, 11 скокова и 11 асистенција.

“Моје саиграчице и ја данас смо показале карактер и побједнички дух и избориле и ову титулу, као и многе прије тога. Још један пехар ће да буде на зиду иза нас и то нам заиста много значи”, каже капитен Милица Ђокић.

Све дјевојке са списка су добиле прилику да одиграју финалне утакмице, а иако су неке по година пионирке па чак и предпионирке, своје минуте озбиљно су искористиле. Шампиони БиХ су: Милица Ђокић, Јелена Лазаревић, Валентина Дошић, Сара Ђокић, Тамара Шаренац, Адна Окић, Ана Ђокић, Ана Бјељац, Ксениа Вукић, Славена Кркељаш, Катарина Пудић, Лорена Рикић, Андреа Мирановић, Милица Гаврић, тренер Александар Ближњаковић и помоћни тренер Сањин Видовић.

КК “Лавови” се захваљују учесницима финалних утакмица на фер и коректној игри, као и публици на подршци.

Након шампионских пехара на кадетском и јуниорском првенству у женској кошарци на нивоу Републике Српске, те четвртог мјеста у Премијер лиги БиХ и позива за учешће у WABA лиги наредне сезоне, Лавице су освајањем титуле првака Босне и Херцеговине у јуниорској категорији (У18) ставиле тачку на ову и више него успјешну сезону.

У новим утакмицама и бравурама екипа КК “Лавови” Брчко поново можете уживати од јесени када почне сезона 2022/2023.