AK Marathon Brčko: Brojne medalje sa četiri takmičenja

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Atletski klub Marathon Brčko imao je veoma uspješan vikend – nastupio je na 4 takmičenja.

U nedelju je u Beogradu održan 4. Svesrpski atletski kup na kojem su nastupila dva atletičara AK Marathong, Voislav Grubiša u disciplini kugla koji je osvojio 1. mjesto i Stefan Staković u disciplini skok udalj koji je zauzeo 3. mjesto.

Istog dana održana je i trka zdravlja u Breziku na 5 km gdje je Mlađen Samardžić ostvario pobjedu, a Snježana Pisarić osvojila 3. mjesto u ženskoj konkurenciji.

U subotu je održan i Bosanskokrupski polumaraton gdje je Mlađen Samardžić ostvario pobjedu u trci na 5 km dok je u istoj trci Snježana Pisarić zauzela 3. mjesto u ženskoj konkurenciji.

Na kros trci “Sava Run” u dužini od 9.4km u Lonjskom polju (Hrvatska) Kristina Podvorac je osvojila 2. mjesto u ženskoj konkurenciji, dok je Davor Vidović osvojio 2. mjesto u muškoj konkurenciji.

Čestitamo našim takmičarima na ostvarenim rezultatima!