Šampion pao u Brčkom

U Brčkom je juče pao šampion!

U okviru XII kola Premijer lige BiH, Lokomotiva je ugostila aktuelnog šampiona BIH – Izviđač iz Ljubuškog.

Početak utakmice protekao je u igri gol za golom, obje ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali bez veće rezultatske prednosti od jednog gola.

Bilo je to poluvrijeme koje je odlikovalo čvrstom odbranom na obje strane i golmanskim bravurama, a koje je završeno u izjednačenoj borbi 15:15.

Drugo poluvrijeme Lokosi pojačavaju tempo, ali iskusna ekipa Izviđača nije dozvoljavala mašinovođama da preuzmu inicjativu do samog finiša meča.

Otpor Ljubušaka potpuno je slomljen u poslednjih 5 minuta meča, kada Lokosi sa igračem manje uspjevaju sa 2 brza gola povećati prednost na 3 gola razlike i kada sve postaje jasno.

U posljednje minute meča Lokomotiva rasterećeno ulazi sa + 4, kada je već počeo opšte slavlje na klupi Ljubomora Filipovića, ali i na tribinama .

Na kraju – RK LOKOMOTIVA – RK IZVIĐAČ 30:28 (15:15)

Čestitamo našim Lokosima na sjajnoj igri, ostvarenoj pobjedi, igri, trudu i zalaganju.

Valja čestitari i gostima na fer i korektnoj igri.

Iz Lokomotive su se zahvalili i publici koja je, kao i uvijek, ostavila svoje grlo i dlanove u dvorani, bila 8. igrač i pokazala da imamo najbolju publiku u Premijer Ligi.