“Lokosi” zabilježili prvu pobjedu u Premijer ligi BiH

Rukometaši brčanske “Lokomotive” u svojoj prvoj utakmici u okviru Premijer lige BiH gostovali su u Derventi i protiv istoimenog tima ostvarili prvu pobjedu.

“Lokosi” su bolje otvorili utakmicu i od samog početka su rezultatski kontrolisali utakmicu.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 13:16, a naši rukometaši u drugo poluvrijeme ušli su još rješeniji da dobar rezultat sačuvaju do kraja. U ovome im je pomoglo i dvostruko isključenje na dva minuta veoma nervoznog Spasoja Pekića, ponajboljeg igrača domaćeg tima.

“Lokosi” tad dodaju gas i brzim i lakim golovima dolaze do nedostižnih +8, prednosti koju su uspjeli sačuvati do kraja i konačnih 30:36.

Publika u Derventi imala je priliku vidjeti veoma borbenu utakmicu, u kojoj se brčanska ekipa ipak pokazala kao bolja i spremnija. Iskusna ekipa Dervente nije uspjela parirati mladosti “Lokosa”.

Rukometaši “Lokomotive” sljedeću utakmicu igraju već danas, od 19 časova, protiv ekipe Goražda.

Ovim putem, iz uprave kluba pozivaju sve ljubitelje sporta, a posebno rukometa, da dođu i budu vjetar u leđa našim rukometašima.