Сензација у Загребу: Оршић избацио Мурињову чету

Фудбалери загребачког Динама остварили су највећи европски успјех у новијој историји. Загрепчани су у реванш сусрету осмине финала Лиге Европе елиминисали славни Тотенхем, након што је у послије продужетака било 3:0 за хрватског првака.

Модри су јурили заостатак из првог меча 2:0 и од почетка су се поставили храбро, те су доминирали у посједу лопте. Најбољу шансу у првом дијелу имао је Ловро Мајер у 35. минуту када је неометан са десетак метара шутирао поред гола.

Динамо је у наставку извршио још већи притисак, а за добру игру награђени су у 62. минуту. Мислав Оршић се сјајно намјестио на шут искоса са врха шеснаестарца и феноменално је погодио супротне рашље за 1:0.

Хрватски првак потом није срљао, чекао је стрпљиво своју шансу, а дочекали су је у 83. минуту. Резервиста Атиемвен је лијепо упослио Оршића који је с десетак метара прецизним ударцем матирао Љориса за 2:0.

Тотенхем је у финишу имао најбољу шансу преко Харија Кејна, али је његов ударац с гол-линије избацио Теофил-Катерин и ушло се у продужетке.

У првом продужетку велику шансу је имао Леовац у 96. минуту, али из врло добре ситуације шутирао је траљаво, поред гола. И онда, у 106. минуту, Оршић који је одиграо утакмицу каријере, након изванредног соло продора постигао је феноменалан гол за 3:0 и свој хет-трик.

Услиједио је притисак гостију, који су колосалну шансу пропустили у 116. минуту. Кејн је из близине шутирао и када су многи видјели лопту у мрежи, Ливаковић се пантерски бацио и спасио свој гол, преноси Klix.ba.

Остало је до краја 3:0, па се Динамо сензационално пласирао у четвртфинале Лиге Европе.

Извлачење парова четвртфинала заказано је за петак у 13 сати у швајцарском Ниону.

Поред Динама, у четвртфинале Лиге европе пласирали су се и Арсенал, Гранада и Рома.