Србија након велике драме добила ривала у финалу СП

Кошаркаши Србије у недјељу ће од 14:40 часова играти за свјетско злато, а противник у борби за титулу првака свијета биће им Нијемци.

Селекција Њемачке је у другом полуфиналу у спектакуларном мечу након велике драме побиједила првог фаворита репрезентацију Сједињених Америчких Држава са 113:111. Њемачка је одиграла нестваран меч и играће за злато, а Амери су подбацили на још једном Мундоабскету.

Ако се рачунају и они резултати Југославије, биће ово девето финале за Србију и прилика да се освоји шеста титула, што би био рекорд, јер и Американци имају исти број титула (5). Њемачка ће играти за прво злато.

Њемачка је боље отворила сусрет. Водила је од почетка, а у 6. минути су имали плус 10 (25:15), но већ до краја четвртине Амери су стигли до минус 2 (31:33). У 13.минути Американци су први пут повели (39:37), но Њемачка се није предавала. У 17. минути водила је 42:48, а на одмор се отишло са резултатом 60:59 за Сједињене Државе. Ентони Едвардс и Мајкл Бриџис су имали по 15 поена. На другој страни, Франц Вагнер 14, а Данијел Тајс 13.

Нијемци сјајно отварају други дио, те у 23. минути иду на плус 6 (70:64). Незадржив је био Тајс који је имао 19 поена. Нетварно су играли Нијемци, у 25.минути већ је било плус 8 (76:68), а минут до краја четвртине рекордних плус 10 (92:82). Уочи посљедњих 10 минута Њемачка је имала великих плус 10 (94:84).

Њемачка је на старту одмах дошла до плус 12 (96:84), а пет минута до краја имала је великих плус 10 (106:96). Затим Амери праве серију и долазе на 103:106 три мините до краја. Добили смо велику драму. Шрудер је затим погодио (108:103), али је узвратио Ривс (105:108). Затим је Едвардс промашио тројку за поравнање. Нијемци затим промашују, а Амери минут и 30 секунди до краја долазе на минус 1 (107:108). Онда Обст погађа тројку за 111:107, а онда и Шрудер који ставља тачку на велику побједу Њемачке.

Фантастичну утакмицу одиграли Франц Вагнер (22), Тајс (21) и Андреас Обст (24). Код Американаца Едвардс је имао 23 поена, а Бриџис 17.