Blijeda slika srpskog fudbala: Jović ’’Orlove’’ spasao bruke

Reprezentacija Srbije remizirala je u drugom kolu grupne faze Evropskog prvenstva u Njemačkoj. ’’Orlovi’’ su sa Slovenijom igrali 1:1.

Slovenija je bila veoma opasna na startu utakmice. Prvo je udarac Čerina u četvrtom minutu odbranio golman Predrag Rajković koji je kasnije uspio da zaustavi i pokušaj Mlakara.

Srbija je bila bez ideje u napadu, gdje nije uspjevala da pronađe način kako da dođe do gola i opasnije zaprijeti Janu Oblaku. Tek u 27.minutu „orlovi“ su uspjeli da upute opasniji udarac. Dušan Vlahović je pokušao glavom a čuvart mreže Slovenije odbranio. Odmah zatim je Aleksandar Mitrović zakasnio na ubacivanje Dušana Tadića.

Najbolju šansu u prvom dijelu imali su Slovenci kada je u 34.minutu Elšnik pogodio stativu a u nastavku akcije je Benjamin Šeško poslao loptu preko gola. Tri minuta kasnije šansa na drugoj strani. Jan Oblak je odlično odbranio udarac Aleksandra Mitrovića

„Orlovi“ su puno bolje otvorili drugo poluvrijeme. Odmah se u sjajnoj šansi našao Aleksandar Mitrović, ali je opet na visini zadatka bio Oblak. U drugom dijelu šansu je dobio Trebinjac Mijat Gaćinović poslije čijeg ubacivanja je Biloj umalo zatresao sopstvenu mrežu.

Slovenci su čekali priliku iz kontranapada a dočekali su je u 58.minutu. Udarac Šeška zaustavio je Rajković. Ipak u 69.minutu golman Srbije je bio nemoćan.

Mijat Gaćinović je izgubio loptu a uslijedila je sjajna kontra Slovenaca. Srbija nije uspjela da prekine napad a Žan Kavtičnik je zatresao mrežu rivala.

Srbija je do izjednačenja mogla u 71. minutu kada je prečku pogodio Aleksandar Mitrović. Ipak u sudijskoj nadoknadi nakon velikog pritiska pogodio je Luka Jović za nadu Srbije.