ŽRK “Jedinstvo”: Pobjeda za kraj polusezone

U 9. posljednjem kolu za jesenji dio, u utakmici protiv ekipe Hercegovine iz Nevesinja, rukometašice ŽRK “Jedinstvo” Brčko ostvarile su još jednu ubjedljivu pobjedu, visokim rezultatom 27:48 (12:19).

Utakmica je odigrana u Berkovićima, u otežanim uslovima, u veoma hladnoj balon sali, ali naše dame su sigurno igrale svoju igru.

Povele su sa 0:6, a domaća ekipa tek u 8. minutu postiže prvi pogodak, pa se na poluvrijeme ide sa sjajnih 7 razlike za goste.

U drugom poluvremenu Brčanke ubacuju u veću brzinu, pa za jedno poluvrijeme postižu nevjerovatnih 29 golova, dok protivnice na svoj skor dodaju 15 pogodaka, za konačan rezultat i nevjerovatnu razliku od 27 golova – 27:48.

Boje Jedinstva branile su: Katić 9, Pantić 14, Markanović 5, Rendić 8, Pajić 5, Krajšumović 2, Lazić 5(2) i Đurić na golu.

Jesenji dio sezone ŽRK “Jedinstvo” završava na drugom mjestu na tabeli, sa 24 boda – samo 3 boda manje od vodeće ekipe Knežopoljka iz Kozarske Dubice. Na trećem mjestu je ekipa iz Broda sa 16 bodova.

Naše dame kažu da su zadovoljne ovakvim uspjehom, a u drugom dijelu prvenstva planiraju biti još bolje.

Mi na to nemamo mnogo za dodati – osim da smo ponosni na njihove uspjehe i da nastavljamo da ih bodrimo i nakon “raspusta”. Dame, svaka čast!