ЖРК “Јединство”: Побједа за крај полусезоне

У 9. посљедњем колу за јесењи дио, у утакмици против екипе Херцеговине из Невесиња, рукометашице ЖРК “Јединство” Брчко оствариле су још једну убједљиву побједу, високим резултатом 27:48 (12:19).

Утакмица је одиграна у Берковићима, у отежаним условима, у веома хладној балон сали, али наше даме су сигурно играле своју игру.

Повеле су са 0:6, а домаћа екипа тек у 8. минуту постиже први погодак, па се на полувријеме иде са сјајних 7 разлике за госте.

У другом полувремену Брчанке убацују у већу брзину, па за једно полувријеме постижу невјероватних 29 голова, док противнице на свој скор додају 15 погодака, за коначан резултат и невјероватну разлику од 27 голова – 27:48.

Боје Јединства браниле су: Катић 9, Пантић 14, Маркановић 5, Рендић 8, Пајић 5, Крајшумовић 2, Лазић 5(2) и Ђурић на голу.

Јесењи дио сезоне ЖРК “Јединство” завршава на другом мјесту на табели, са 24 бода – само 3 бода мање од водеће екипе Кнежопољка из Козарске Дубице. На трећем мјесту је екипа из Брода са 16 бодова.

Наше даме кажу да су задовољне оваквим успјехом, а у другом дијелу првенства планирају бити још боље.

Ми на то немамо много за додати – осим да смо поносни на њихове успјехе и да настављамо да их бодримо и након “распуста”. Даме, свака част!