ŽRK “Jedinstvo” nastavlja pobjednički niz

Ženski rukometni klub “Jedinstvo” Brčko nastavio je pobjednički pobjedom nad ŽRK “Borac” Banja Luka u subotu, rezultatom 27:17.

Već na samom početku utakmice dalo se naslutiti da će naše rukometašice doći do lagane pobjede jer su zaigrale zaigrale maksimalno koncentrisano i sigurnom igrom do 20. minuta došle do rezultata 11:3.

Do kraja prvog poluvremena gošče postižu još tri pogotka, dok brčanske postižu dva, pa se na odmor odlazi sa 7 golova razlike.

Drugo poluvrijeme obilovalo je promašajima “Jedinstva”, za šta su najzaslužnije prečka i stative protivničkog gola. Gošće su to znale iskoristiti, pa u 40. minuti semafor pokazuje rezultat 16:13.

Poslije podešavanja nišana, naše dame do kraja utakmice postižu 11 pogodaka, što uz četiri pogotka gošći čini konačnih 27:17.

Za ŽRK “Jedinstvo” Brčko nastupale su: Pekić 1, Markanović, Rendić 1, Lukić 2, Pantić 9 (4), Erić, Petrović 3 (1), Krajšumović 6 (3), Nedić, Pajić 2, Katić 3, Košarac, Mitrović, Đurić.

Treneri: Radovanović, Milunović.

Još jednom treba pohvaliti brčansku publiko koja iz utakmice u utakmicu pruža podršku našim rukometašicama!

Sledeće kolo ponovo se igra na domaćem terenu – naše dame dočekuju ekipu iz Teslića. Utakmica je na rasporedu u subotu u 13 časova, prije meča omladinske reprezentacije BiH u 17 sa reprezentacijom Slovenije.

Još jednom poziv za sve ljubitelje rukometa na pravi spektakl koji će se održati tokom sledećeg vikenda.