ЖРК Јединство Брчко славило у Требињу против Леотара

ЖРК Јединство Брчко је у суботу 23. октобра одиграло пето редовно коло Премијер лиге БиХ за рукометашице у којем је гостовало Леотару из Требиња, иначе повратнику у највиши ранг БиХ такмичења за рукометашице.

Сам почетак сусрета је протекао у испитивању снага, да би Брчанке прву серију од 4 узастопна постигнута поготка направиле у периоду од пете од седме минуте, те тако стекле предност од 3:6.

Пред крај првог полувремена рукометашице Јединства праве нову серију од 6:0 те се на полувријеме одлази резултатом од 12:20 у корист Брчанки.

У другом полувремену се све до 45. минута играло изједначено, да би онда услиједила серија брчанки од 4:0, те нова серија од 3:0 пред сами крај утакмице, која је завршена коначним резултатом од 12 голова разлике (24:36).

У екипи домаћина Требиња са највише погодака издвојиле су се Д. Боро 7, те А. Грабовичкић и М. Ковачевић са по 5 постигнутих погодака, док су голове за ЖРК Јединство постигле А. Аликадић 10, С. Катић 9, М. Сорак 7, Ј. Лукић 5, И. Пајић 3 и С. Рендић 2. Треба још напоменути да су голманке ЖРК Јединства у овој утакмици забољежиле укупно 19 одбрана – З. Авдић 14 и М. Ђурић 5.

ЖРК Јединство са овом побједом заузима позицију број 8 на табели Премијер лиге БиХ, док се изнад њих на шестој и седмој позицији налазе екипе Мире и Илиџе са по једним бодом више.

Већ наредног викенда Амазонке настављају са лигашким такмичењем те ће имати прилику да у директном окршају против повратника у лигу Илиџе поправе свој пласман на табели, те ову прилику користимо да љубитеље рукомета позовемо да подрже Амазонке у сали Економске школе у Брчком идућег викенда.