ŽOK Bimal-Jedinstvo finalista Kupa Bosne i Hercegovine

Revanš susret polufinala Kupa prošao u željenom ritmu za brčanski sastav, prenosi brčasnki Sportal.ba. Nakon trijumfa u Tuzli, odbojkašice Bimal-Jedinstva pobjedivši identičnim rezultatom ekipu Slobode, izborile plasman u novo finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Ne smiruje se euforija povodom prve evropske medalje koju su igračice Bimal-Jedinstva donijele u Brčko. U jeku blistavog perioda sezone, izboreno je i novo učešće u meču koji će odlučiti pobjednika ovogodišnjeg takmičenja u Kupu naše države.

Prednost iz prvog duela odigranog u dvorani Mejdan, sinoć je na parketu brčanske Gimnazije dobila i zvaničnu ovjeru i plasman u pomenuto finale.

Smail Pezerović izveo je najjači sastav, jedina promjena bila je na poziciji tehničara. Umjesto kapitena, Amire Husić, meč je počela Irena Vukoje.

Blaga izjednačenost u nekoliko uvodnih poena jedini je period neizvjesnosti u proteklom meču. Već sredinom prvog seta, domaće pulenke podižu ritam sopstvene igre te rutinski dolaze do osvajanja prvog seta, 25:17.

Na startu drugog perioda, ekspresna serija 10:3, za ubjedljivo vođstvo na startu i jasan pokazatelj razlike u kvaliteti rivala. Do kraja seta, 25 timskih poena Bimal-Jedinstva, Tuzlanke su na svom kontu imale 10.

U trećem setu, domaći trener pružio je priliku i mlađim igračicama koje svojim nastupom materijalizuju prethodne sekvence iskusnijih saigračica i obezbijeđuju prolazak u finale.

Rival u finalnom meču, biće stari poznanik, ekipa UOK BL Volley-a, koje je u polufinalnopm dvomeču nadigrala ekipu iz Mostara i time obezbijedila novu epizodu sportskog rivalstva protiv Bimal-Jedinstva.