Злато за АК Cross на Сокоцу

У Недељу је у Сокоцу одржано првенство Републике Српске за старије јуниоре.

Организатор овог првенства је АК Гласинац. Атлетичарке атлетског клуба Cross из брчког Ања Стевић и Катарина Вујадиновић наступале су у техничким бацачким дисциплинама.

Ања је освојила златну медаљу у бацању копља и постала прва јуниорска првакиња у овој дисциплини.

Катарина Вујадиновић је наступала у двије дисциплине, бацање диска гдје заузела друго мјесто и такође наступала је у дисциплини бацања кугле гдје је заузела треће мјесто са обореним личним рекордом 23.15.

АК Cross је десеткован на пар такмичара из разлога што одјел за спорт прекинуо давати подршку овом клубу. Објашњење престанка давања подршке је што су челници овог клуба средства која су добили у 2021. години оправдали раније.

Сад одласке на такмичења финансирају и дају подрску родитељи чија дјеца одлазе на првенства.

Честитамо атлетичаркама на одличном успјеху.