Veliki uspjeh AK Cross na prvenstvu Republike Srpske u kros trčanju

U nedelju 8.11. AK Cross je nastupio na pojedinačnom prvenstvu Republike Srpske u kros trčanju.

Domaćin kros prvenstva RS bio je AK San iz Prnjavora, koji je ugostio 13 klubova sa 113 takmičara.

U ovom takmičenju naši atletičari iz brčanskog kluba Cross nastupili su u kategorijama od cicibana, pionira, te juniora.

U kategoriji cicibanki: Sara Tomić osvojila je 3. mjesto u trčanju na 600 metara.

Zatim kategorija mlađih pionira u trčanju na 2.000 metara – osvajači medalja su Benjamin Topčagić, koji je osvojio 2. mjesto kao i njegov kolega Nikolaj Stanić koji je osvojio 3. mjesto u istoj disciplini.

Ostali naši takmičari koji su se vrlo dobro pokazali, ali im je medalja izmakla su:

600m – Amar Terzić, Fejsal Bričić, Vladimir Đorđić, Ognjen Lazarević.
1000m – Marija Trkulja, Jelena Đurić, Nađa Stjepanović.