Убједљива побједа кошаркашица Лавова у дербију кола против Челика из Зенице

Кошаркашкице КК Лавови Брчко синоћ су у дворани Техничке школе у Брчком у дербију другог кола Првенства Босне и Херцеговине савладале екипу Челика из Зенице резултатом 80:60.

Још једна одлична утакмица за кошаркашице Лавова у Првенству Босне и Херцеговине и још једна сигурна и убједљива побједа. У оквиру другог кола савладана је још једна екипа из Зенице у друштву најбољих бх клубова. Овога пута Лавице су биле боље од екипе КЖК Челик.

ЛАВОВИ БРЧКО 80 ЧЕЛИК ЗЕНИЦА 60
(19:23, 23:07, 22:19, 16:11)

Отварање меча апсолутно је припало гошћама које су половином прве четвртине стигле до 6 поена предности 4:10. Након тога Лавице за нешто више од два минута праве серију 11:0 и долазе до 5 поена предности (15:10). Зеничанке узвраћају серијом 9:0 и предност од четири поена држе до краја прве четвртине (19:23). Друга четвртина протекла је у потпуној доминацији брчанских кошаркашица које су у свим елементима кошаркашке игре надиграле своје противнице, дозволивши им само седам постигнутих поена за десет минута игре. На полувријеме се отишло са двоцифреном резултатском предношћу домаће екипе 42:29.

Током других 20 минута, Лавице су наставиле са одличном игром уз једнако такву подршку са трибина, не дозвољавајући противницама ни најмању прилику да угрозе резултатску предност, која је на минут прије краја износила максималних 22 поена разлике, 78:56. На крају сигурна и више него заслужена побједа изабраница тренера Ближњаковића.

Најефикаснија код Лавова и овај пут била је капитен Ива Каришик са 24 постигнутих поена, а томе је додала и 6 скокова и 3 асистенције, одличну утакмицу одиграле су и  Мирела Халиловић 18 поена, 3 скока и 3 асистенције, Естефани Фајардо 17 поена и 14 скокова, те Yарелли Падилла 10 поена, 6 асистенција и 6 скокова.

Поред њих у побједи против Челика наступиле су и: Анђела Бекић, Валентина Дошић 9, Тамара Шаренац 2, Сара Ђокић, Адна Мердановић и Јелена Ђурић.

Након два одиграна кола шампионата Босне и Херцеговине КК Лавови Брчко са максималним учинком и без пораза држи позицију на врху табеле, док у наредном, трећем колу у суботу, 21. октобра у Бановићима игра меч против истоимене екипе.

Прије тога, већ у сриједу, 18. октобра у оквиру трећег кола WАБА лиге у дворани Техничке школе у Брчком са почетком у 20:00 часова Лавице играју против екипе Партизана из Београда.