spot_img

Сава предубока за лидера

spot_img
spot_img

Рукометашице брчанског Јединства у суботу су на свом паркету сигурном, одговорном и ефикасном игром савладале Кривају из Завидовића, резултатом 30:28 (17:17), иначе лидера јесењег дијела шампионата БиХ.

Почетак утакмице који је почео минутом ћутања показао је да ће брчанске Амазонке све учинити да освоје бодове и на тај начин одају посљедњу почаст Браци Матијашевићу, човјеку који је цијели живот посветио женском рукомету па тако и овој генерацији брчанских рукометашица.

Средином првог полувремна гошће су успјеле да остваре предност од три гола разлике 15:12. У 17.минуту, Саша Радовановић, тренер Јединства узима тајм-аут након чега су његове рукометашице заиграле чвршћу одбрану и одговорнији напад тако да су прво полувријеме завршиле неријешеним резултатом 17:17.

Резултат је до 43. минута утакмице углавном био изједначен, када домаћа екипа преко Самре Рендић и Сање Катић стижу до два гола предности 24:22, што ће се до краја утакмице показати као одлучујућа предност. У 48.минуту Ајла Аликадић је довела своју екипу у вођство од три гола разлике што је и највећа предност коју су брчанске рукометашице до тада имале у овој изванредној утакмици. Исту предност до краја утакмице брчанске Амазонке имале су и у 54. и 60. минуту.

У домаћој екипи најефикасније су биле Катић са 12, Сорак са 6 те Рендић и Лукић са по 4 погодка, а код заводовићких рукометашица најефикасније су биле Сара Башић са 13 и Илма Механовић са 8 голова.

ЈЕДИНСТВО – КРИВАЈА 30:27 (17:17)

Сала Економске школе. Утакмица одиграна без гледалаца. Судије: Бошњак и Марић. Искључења: Јединство 6 минута, а Криваја 8 минута. Седмерци: Јединство 6 (4), а Криваја 9 (8).

Јединство: Сорак 6 (3), Катић 12, Рендич 4, Лукић 4, Бошњак 2, Аликадић 2(1), Петровић, Недић, Вујић и Ерић.

Криваја: С. Шехић, Риџал 1, Мехинагић, А. Латифовић, Буквић 1, Ад.Латифовић, Церић, Механовић 8, Н. Шехић, Даутовић 3 (1), Хамуровић, Делић, Ћосић 2, Шабић и Башић 13 (7).

Играчица утакмице: Сања Катић (Јединство).