Sava preduboka za lidera

Rukometašice brčanskog Jedinstva u subotu su na svom parketu sigurnom, odgovornom i efikasnom igrom savladale Krivaju iz Zavidovića, rezultatom 30:28 (17:17), inače lidera jesenjeg dijela šampionata BiH.

Početak utakmice koji je počeo minutom ćutanja pokazao je da će brčanske Amazonke sve učiniti da osvoje bodove i na taj način odaju posljednju počast Braci Matijaševiću, čovjeku koji je cijeli život posvetio ženskom rukometu pa tako i ovoj generaciji brčanskih rukometašica.

Sredinom prvog poluvremna gošće su uspjele da ostvare prednost od tri gola razlike 15:12. U 17.minutu, Saša Radovanović, trener Jedinstva uzima tajm-aut nakon čega su njegove rukometašice zaigrale čvršću odbranu i odgovorniji napad tako da su prvo poluvrijeme završile neriješenim rezultatom 17:17.

Rezultat je do 43. minuta utakmice uglavnom bio izjednačen, kada domaća ekipa preko Samre Rendić i Sanje Katić stižu do dva gola prednosti 24:22, što će se do kraja utakmice pokazati kao odlučujuća prednost. U 48.minutu Ajla Alikadić je dovela svoju ekipu u vođstvo od tri gola razlike što je i najveća prednost koju su brčanske rukometašice do tada imale u ovoj izvanrednoj utakmici. Istu prednost do kraja utakmice brčanske Amazonke imale su i u 54. i 60. minutu.

U domaćoj ekipi najefikasnije su bile Katić sa 12, Sorak sa 6 te Rendić i Lukić sa po 4 pogodka, a kod zavodovićkih rukometašica najefikasnije su bile Sara Bašić sa 13 i Ilma Mehanović sa 8 golova.

JEDINSTVO – KRIVAJA 30:27 (17:17)

Sala Ekonomske škole. Utakmica odigrana bez gledalaca. Sudije: Bošnjak i Marić. Isključenja: Jedinstvo 6 minuta, a Krivaja 8 minuta. Sedmerci: Jedinstvo 6 (4), a Krivaja 9 (8).

Jedinstvo: Sorak 6 (3), Katić 12, Rendič 4, Lukić 4, Bošnjak 2, Alikadić 2(1), Petrović, Nedić, Vujić i Erić.

Krivaja: S. Šehić, Ridžal 1, Mehinagić, A. Latifović, Bukvić 1, Ad.Latifović, Cerić, Mehanović 8, N. Šehić, Dautović 3 (1), Hamurović, Delić, Ćosić 2, Šabić i Bašić 13 (7).

Igračica utakmice: Sanja Katić (Jedinstvo).