Шампионско Јединство покорило Борац

Рукометаши Јединства крупним корацима корачају ка Премијер лиги. Врхунским издањем славили на гостовању у Бањалуци, при томе лимитирајући домаћи тим Борца на само 17 тимских погодака. Муамер Шећић, са чак 19 одбрана, апсолутни је јунак побједе Брчака у култном Борику.

Јединство 2015 славило на захтјевном гостовању и додатно се учврстило на водећој позицији Прве рукометне лиге Републике Српске. Уводни меч 13. кола, млади састав из Брчког, ријешио у своју корист, резултатом 17:25.

Фаворизовано Јединство од старта успијело наметнути свој ритам игре. Домаћи састав, већим током времена у првом дијелу, хватао је затостатак за располиоженим ривалом.

Меч на са мало погодака, у којем предњаче чврсте одбране прави је показатељ тактитчког дуела двају стратега. У самој завршници првих 30 минута, Јединство у брзини више, те на паузу одлази са респектабилних плус 5.

Преосталих тридесет минута борбе, контролсиали су гости без већих турбуленција. Немања Пештић у нападу – неријешива енигма. Квалитетну подршку имао је и у пивотмену, Немањи Мијатовићу. Функционисала је и одбрана Јединства. Муамер Шечић је зачарао своју мрежу, Бањалучанима одбранио чак 19 удараца и израстао у играча сусрета.

Са 20 освојених бодова, Брчаци у наредном сусрету на домаћем паркету дочекују екипу добојске Слоге 2, при томе надајући се евентуалном киксу првог пратиоца, зворничке Дрине, која свој меч игра вечерас у Приједору.