Rukometašice “Jedinstva” nastavile pobjednički niz

Rukometašice ŽRK “Jedinstvo” Brčko sinoć su u dvorani Ekonomske škole odigrale zaostalo prvo kolo protiv ekipe “Nestro grupa Brod” iz Broda, te ostvarili i treću pobjedu u nizu.

Nakon ujednačene igre početkom prvog poluvremena, naše rukometašice od 20. minute prave seriju 6:0 i tako se odvajaju na rezultat 14:11, kojim je prvo poluvrijeme i završeno.

Dobra igra nastavljena je i u drugom poluvremenu, pa je konačan rezultat bio 35:28. Da je pobjeda ostvarena zahvaljujući čitavom timu jasno govori činjenica da se u listu strijelaca upisalo 9 igračica!

ŽRK “Jedinstvo” trenutno je drugi na tabeli, sa tri pobjede i bez poraza, a već sutra igraće derbi kola. Naime, sutra ih očekuje gostovanje u Kozarskoj Dubici, gdje će u direktnom duelu sa “Knežopoljkom”, trenutno prvima na tabeli, odlučiti ko će u nastavku ostati na vrhu.

Iako nemaju mnogo vremena za odmor, iz ŽRK “Jedinstvo” poručuju – idemo po pobjedu.

U nadi da će pobjednički niz biti nastavljen, želimo im mnogo sreće!