spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

У врло фер и коректној утакмици 8. кола м:тел Друге лиге Републике Српске рукометаши брчанског лигаша ОРК Перихел савладали су у Српцу истоимени домаћи клуб резултатом 28:24 и тако на табели преузели треће мјесто.

СРБАЦ – ОРК ПЕРИХЕЛ 24:28 (10:10)

Почетак утакмице није слутио на побједу гостујуће, али ни домаће екипе. Првих 30 минута протекао је у игри гол за гол, што најречитије показuje и резултат на крају првог полувремна који је гласио 10:10.

Друго полувријеме протекло је у бољој игри рукометаша из Брчког, које је сјајним одбранама подржао голман Светислав Митровић. Он је одличним одбранама завриједио епитет играча утакмице.

Брчански рукометаши су својом препознатљивом, брзом игром у нападу и чврстом одбраном надиграли знатно искуснију домаћу екипу и заслужено носе бодове назад у Брчко.

Осим голмана Митровића у екипи Перихела већ уобичајено истакао се Алексеј Стјепановић са 12 голова. Њему се у гостујућој екипи ефикасношћу придружио Алекса Радић са 6 погодака.

У домаћој екипи бољи од осталих био је Милан Ђурић који је 8 пута погодио мрежу гостију из Брчког.

Играч утакмице: Светислав Митровић (ОРК Перихел)

РК Србац – ОРК Перихел 24:28 ( 10:10)
Сала у Српцу.
Гледалаца: 100.
Судије: Вања Симић и Весна Остојић (Добој).
Седмерци: Србац 3(3), Перихел 3(3). Искључења: Србац 4 мин, Перихел 4 минута. РК Србац :Игњатић 1, Мачковић, Њежић, Вулин 2, Добрњац 3, Ђурић 8, Ракић 1, Божић, Товиловић 5, Девић, Шабић 4.
ОРК Перихел: Дугоњић, Митровић, Илић, Драгичевић, Марјановић, Вујић, Пурић, Стјепановић 12, Радић 6, Азапагић 2, Гаврић 1, Вуковић 3, Ступић, Радуловић 1, Крајновић 3, Сотиров.