Rukometaši “Lokomotive” grabe ka svom cilju

Sinoć je u dvorani Ekonomske škole odigrano XI kolo rukometne Premijer lige BiH, gdje su domaći rukometaši upisali novu pobjedu.

Izabranici trenera Milosavljevića su dočekali „Slaviju“ iz Istočnog Sarajeva koja je na samom otvaranju utakmice pružila jak otpor. Međutim, pred kraj prvog poluvremena, zahvaljujući odbranama Mihajlovića i brzoj realizaciji napada, Lokosi se uspijevaju odvojiti na +5 razlike i na odmor odlaze sa sigurnih 11:6.

U drugom poluvremenu gosti iz Istočnog Sarajeva gube snagu za bilo kakav preokret, dok „Lokomotiva“ na drugoj strani dodaje gas i u jednom momentu odlazi na +12 golova prednosti. Zadnjih 10-ak minuta, Milosavljević daje šansu svojim mladim pulenima, koji do kraja sigurno održavaju prednost, čime je „Lokomotiva“ upisala nova 3 boda.

Brčanski rukometaši se trenutno nalaze u samoj sredini tabele čime ostvaruju svoj zacrtani cilj sa početka sezone 2018/19, a to je opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Naredna utakmica se igra već u četvrtak, 13. decembra u 19 časova, kada Lokosi na svom terenu dočekuju ekipu banjalučkog „Borca“. Biće ovo izuzetna utakmica sa nekadašnjim prvakom Evrope, te iz „Lokomotive“ pozivaju domaću publiku da dođe u što većem broju i kao osmi igrač pomogne u novoj pobjedi.