RK Lokomotiva u polufinalu Kupa Republike Srpske

Sinoć su se u dvorani ekonomske škole u Brčkom u četvrtfinalnom susretu Kupa Republike Srpske sastali domaća ekipa RK Lokomotiva iz Brčkog, trenutno prvoplasirani tim Prve lige RS, i Premijerligaška ekipa Slavija iz Istočnog Sarajeva.

U veoma uzbudljivom i kvalitetnom meču pobjedu su izvojevali momci u plavim dresovima.

Otvaranje utakmice proteklo je u veoma kvalitetnoj igri odbrani obje ekipe, tako da je u 6. minutu semafor i dalje pokazivao 0:0. Domaći su poveli u 7. minutu golom kapitena Đurkića i od tada zadržali prednost čitavo prvo poluvrijeme, pa se na odmor odlazi sa rezultatom 14:12.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti, te u 38. minutu dolae do prvog vođstva – 15:16. Domaći se ipak ne predaju i utakmica ulazi u egal. Igralo se gol za gol sve do 55 minuta, kada domaći odlaze na plus 4 rezultatom 28:24. I pored negativnog rezultata, “Sokolovi” se ne predaju i do samog kraja prijete golu domaćih.

Uz nekoliko bravuroznih odbrana golmana domaćih, Mihajlovića, ekipa iz Brčkog sačuvala je prednost za konačno 29:27.

Treba istaću da su domaćini promašili 4 penala, zahvaljujući veoma dobrom golmanu gostiju, Močeviću. Kod domaćina istakli su se Petrović sa 8 i Duvnjak sa 6 postignutih golova, te povratnik u ekipu, Šarenac Goran, koji je u maniru pravog lidera vodio mladu ekipu “Lokomotive” do polufinala Kupa Republike Srpske.

U gostujućoj ekipi, veoma dobar u svom debiju bio je bivši reprezentativac BiH Duško Čelica. Loš utsak sa ove utakmice po sve prisutne u dvorani ostavila je teška povreda gostujućeg igrača Bojana Kovačevića.