Реми по мјери Јединства, Премијер лига куца на врата

Дерби шампионата Прве лиге Републике Српске никога није оставио равнодушним. Фанатичан дуел два најбоља састава досадашњег издања у 18. колу окончан равноправним ремијем, 25:25. Рукометаши Јединства након освојеног бода држе све у својим рукама и на четири корака су удаљени од пласмана у највиши ранг државног рукомета.

Јединство 2015 имало је прилику да на домаћем терену створи још значајнију бодовну предност у односу на првог пратиоца. Гости из Невесиња храбро су тражили своју шансу да се активније укључе у борбу за првака.

Домаћи су боље отворили сусрет и са неколико раних погодака успијели наметнути свој ритам. Како је вријеме одмицало гости све бољи ривал. Полако су топили предност Јединства и средином првог дијела успијели стићи до егал ситуације.

Јединство 2015 је у финишу живјело на линији 7 метара. Борбен сусрет са огромним улогом, одбране је чинио важнијим фактором, Невесињци су често прелазили и границу дозвољеног.

Божићеве реализације са пенала, пет везаних, било је талисман за домаћина у првом дијелу. Херцеговина је успјела испарирати, на полувријеме се отишло при резултату 12:12.

Наставак сусрета започео је обостраним искључењем, али и серијом брзих погодака на обје стране. Петковић је пружио квалитетне минуте услијед изостанка Пештића.

Смјењивали су се ривали у вођству. Нервоза је узимала данак у неколико ситуација, атипичне техничке грешке оба састава у пар наврата, није то до сада било својствено најбољим тимовима шампионата.

У завршних 10 минута ушло се са неизвјесних 21:21. Обје екипе имале су одговор на изазове ривала. Беспријекорни Божић пропустио је реализовати седмерац за вођство у 57. минуту али је Мешановић на минут прије краја довео Јединство на корак од тријумфа.

Брчаци нису искористили свој додатни посјед па је последњи напад био резервисан за Херцеговину. Пропуст одбране Јединства, на само 3 секунде прије истка времена, казнио је Лакета и поставио коначних 25:25, закључивши дерби на узбудљив начин.

У табору домаћих, искусни Божић је предњачио са 13 погодака, Драговић најефикаснији код гостију са 7.

Јединство 2015 и након овог кола, остаје лидер првенства са 3 бода предности у односу на Херцеговину.

Четири кола прије краја, велика је то предност за Брчаке који у наредном колу дочекују екипу Бијељине. Прилика за крупак корак ка Премијер лиги. Јединство 2015 држи све у својим рукама, постотак вјероватноће да ће својим љубитељима приуштити два кикса у преостала четири кола, веома је низак. Премијер лига куца на брчанска врата.