Prvi poraz za ŽRK Jedinstvo Brčko

Rukometašice ŽRK Jedinstvo Brčko poražene su juče u 4. kolu Prve lige Republike Srpske od lidera na tabeli, “Knežopoljke” iz Kozarske Dubice.

Sjajan meč pun preokreta završen je rezultatom 29:26 (11:13). Naše rukometašice su veći dio prvog poluvremena vodile sa 1 ili 2 poena razlike, a i pored nekoliko pokušaja “Knežopoljke” da preokrenu rezultat, prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 11:13 u korist gostiju iz Brčkog.

Drugo poluvrijeme nastavljeno je sličnom igrom, pa ŽRK Jedinstvo u jednom trenutku ima prednost od 3 poena, ali nakon izjednačenja domaćih 22:22, protivnice prave seriju od 4:0.

Do kraja meča, naše dame usjevaju samo smanjiti razliku i ostati na konačnih 29:26.

Iako je promašeno mnogo zicera (8 dosuđenih sedmeraca, 4 gola), Brčanke su pokazale sjajnu igru, volju i želju, pa ne sumnjamo da su velike pobjede tek pred njima.

U sledećem kolu ŽRK Jedinstvo Brčko dočekuje ekipu iz Doboja.