Премијер лига БиХ плеј-оф: Бимал-Јединство тријумфом почело поход ка титули

Резултатом 19:25, 16:25, 18:25, одбојкашице брчанског Бимал-Јединства окончале слављеничку фазу и тријумфом започеле пут у оквиру овогодишњег плеј-офа Премијер лиге Босне и Херцеговине за одбојкашице.

Нешто теже него што резултат говори, у ранијем термину, на Илиџи савладале домаћу екипу Игмана и повеле 1:0 у четвртфиналној серији. Бимал-Јединство на старту разигравања поразило занимљиву екипу Игмана. Домаћи ривал, након приказаног, можда заслужио и више од пораза без освојеног сета на домаћем паркету.

Популарне „Принцезе“, сигурно корачају ка новој титули.

Домаће одбојкашице у два наврата успијевале везати и по 5 поена, на самом старту чак и у осјетној предности. Пезеровић је током првог сета искористио чак два тајм-аута како би прекинуо серију домаћих. Временом, Бимал-Јединство у налету. У завшници, сталоженост и искуство, уз сервис Бабићеве, довољно за почетну предност.

Иако домаће нису одступале од храброг приступа, овога пута актуелне првакиње већ у раној фази позиционирају ривала на значајну резултатску удаљеност. Упркос дефициту, Игман у неколико наврата показао да је занимљва екипа. Брчанке, нападачки убитачне током последњих поена другог сета.

Почетак трећег сета поново понудио нешто изједначенију борбу. Игман је у интервалима умио нанијети, макар тренутну штету, ривалу из Брчког. Бимал Јединство, када је најпотребније, горопадно у блоку. Бедем на мрежи, за верификацију коначних 0:3 и стартни тријумф.

Преостале парове четвртфинала чине Горажде и УОК БЛ Volley, односно Јахорина и екипа Мостара.

Путника у полуфинале понудиће и дуел Гацка и тузланске Слободе. Сви четвртфинални мечеви, играју се на два добијена сусрета.