spot_img

Подриње бацило Јединство на конопце

spot_img
spot_img

Фудбалери Јединства четврти меч у низу нису успијели затрести мрежу ривала. Дерби зачеља припао Подрињу, минималним резултатом 0:1. Гости са каквом-таквом надом пред наставак у којем је Јединству неопходна драстична промјена да избјегне улогу статисте у преосталом дијелу шампионата.

Услијед суспензије Драгана Живановића, једног од најконстантнијих појединаца у тиму Брчака, Брковић пред сусрет 21. кола Прве М;тел лиге Републике Српске против Подриња, промијенио формацију, из стандардних 3-5-2 у 4-4-2. Вукадиновић на голу. Алексић, Пајић, Торлаковић и Томић последња линија. Суботић, Рачановић Мићић и Шер у везном реду. Бајрић и Васиљевић као наијстуренији тандем.

Јединство је од самог старта наметнуло ритам и контролисало посјед. Прва велика, испотавиће се и највећа, прилика за Јединство на мечу, пропуштена је у 7. минуту. Дубински пас Бајрића, Васиљевић се нашао очи у очи са Бодирогом, изостала је завршница.

Како је вријеме протицало, гости све учесталије на половини која је припадала домаћем саставу. Напад Подриња у 25. минуту, пас из последње линије тима, Дошло упућује употребљиву лопту ка Спасојевићу, који користи неопрезност и оштар старт Томића унутар казненог простора да изнуди најстрожију казну. Славиша Мазић, који је током читавог меча на високом нивоу дијелио правду, неумољиво је показао на бијелу тачку. Сигуран извођач је био Драган Дошло за раних 0:1 у корист тима из Јање.

Без већих проблема, Подриње је до краја првог дијела сачувало стечену предност. Јединство потпуно безопасно али са надом када је у 44. минуту искључен Дејан Савић након грубог старта над Рачановићем, односно друге јавне опомене.

Јединство у наставку, упркос бројчаној предности, веома индолентно. Изабраници Зорана Брковића нису успијели створити изгледне прилике пред голом Бодироге, изузимајући 56. минут, када је након једног прекида Шер упутио ударац ка оквиру гола. Лопта је током путање закачила Стојановића, домаћи су сматрали да се радило о игрању руком, Мазић је само одмахнуо.

Подриње је успијело храбрим приступом да сачува стечену предност, формира дефанзиви бедем и домаће задржи далеко од опасне зоне пред сопственим голом, упркос повременом високом притиску на посљедњи ред гостију. Фудбалери тима из Јање исконтролисали су меч до самог краја, реванширали се Јединству за јесењи пораз и извојевали важан тријумф који гаји какву такву наду о евентуалном спасу међу елитом.

Фудбалери Јединства, након данашњег пораза, доспјели су на само дно табеларног поретка, са само 15 освојених бодова, три мање у односу на данашњег ривала. У наредном колу, Јединство путује у Градишку на мегдан Козари.