Побједа ЖРК Јединства Брчко за шесту позицију на табели Премијер лиге БиХ за рукометашице

У суботу, 30. 10. 2021. године у спортској дворани Економске у Брчком, рукометашице Јединства угостиле су екипу ЖРК Илиџе, повратника у Премијер лигу БиХ.

Прво полуврије утакмице протекло је у изједначеној игри, али уз константан го или два предности за гошће, те је прво полувријеме завршено резултатом 13:14 у горист ЖРК Илиџе.

У другом полувремену наставља се изједначена борба све до 49. минута када домаћа екипа Јединства након сјајне игре у одбрани преко Сорак, Рендић и Катић успјева да направи серију узастопних погодака од 6:0 те се на тај начин коначно успијева одвојити на 7 голова предности, те до краја сусрета ту предност повећавају на чак осам погодака разлике за коначних 32:24.

Код гостујуће екипе са највише погодака извојиле су се И. Перла са 9 и А. Имширевић са 6 погодака, док су голове за Јединство постигле С. Рендић 10, М. Сорак и С. Катић по 7, Ј. Лукић 4, И. Недић 3 и И. Пајић 1.

Треба још додати да је екипа ЖРК Јединства Брчко у овом сусрету наступала без А. Аликадић, која је због лакше повреде овај меч морала да пропусти.

Овом побједом Јединство се попело на шесту позицију табеле Премијер лиге БиХ са освојених 5 бодова (двије побједе, један реми и два пораза).

Честитке дјевојкама на побједи и огромној пожртвованости у овом мечу и пуно среће у наредном сусрету који је на програму већ следећег викенда у гостима против екипе из Хаџић која у овом тренутку заузима четврту позицију на табели најелитнијег такмичења за рукометашице у БиХ.