spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Женска сениорска селекција КК Лавови из Брчког у оквиру петог кола Прве женске лиге Републике Српске савладала је на гостујућем терену у Новом Граду екипу Слободе резултатом 66:70 по четвртинамаa 17:19, 8:13, 14:24, 27:14.

Изједначена утакмица и игра кош за кош током првих десет минута резултирала је и минималним водством гошћи након прве четвртине (17:19), да би кошаркашице из Брчког у другом периоду игре заиграле доста квалитетније прије свега у одбрани и са неколико прецизних шутева за три поена отишле на полувијеме са седам поена предности 25:32. Тамо гдје су стале у другој четвртини, Лавице су предвођене капитеном Милицом Ђокић наставиле и током трећег период игре, а резултатска предност се из минута у минут увећавала до максималних 17 поена предности на крају трећег периода игре за младе брчанске кошаркашице (39:56).

Посљедњи период игре у потпуности је припао домаћим кошарашицама али побједа Лавица нити у једном моменту није долазила у питању, иако на први поглед коначан резултат и не говори у прилог томе.

Најефикаснија у редовима Лавова била је петнаестогодишња Милица Ђокић са 27 постигнутих поена, а уз то је додала 7 асистенција и 6 скокова. Одлично су је пратиле Тамара Шаренац са 15 поена, 6 скокова и 2 асистенције и Марјана Тодоровић са 10 поена и 7 скокова.

Поред њих тренер Александар Ближњаковић на овом мечу рачунао је и на: Амила Смајић 6, Јелена Лазаревић 6, Катарина Михајловић 3, Адна Окић 2, Сара Ђокић 1, Ксениа Вукић, Славена Кркељаш, Кристина Ступар и Ана Ђокић.

Након побједе у Новом Граду кошаркашице Лавова тренутно заузимају друго мјесто на првенственој табели са 6 освојених бодова, а до краја првог дијела првенства имају још да одиграју заосталу утакмицу другог кола против Младости из Приједора на домаћем терену у Брчком.