spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последњепласирани тим Прве лиге Републике Српске одлично отворио сусрет против експедиције из Новог Града али на крају ипак поражен резултатом 1:2. Шансе за евентуалан опстанак у друштву најбољих, сведене на минимум.

Јединство у оквиру 25. кола М:тел Прве лиге дочекало ривала из Новог Града, али ипак погнуте главе напустило терен, упркос ефектном отварању сусрета.

Након излета у непознато и тешког пораза минулог викенда у Приједору, Брчаци фантастично започели сусрет и већ у 3. минуту стигли до почетног вођства.

Комбинација Рачановића и Шера у експонат гурнула младог Божића који матира Траку у маниру расног стријелца.

Слобода је након тога постепено долазила до даха и временом све више господарила посједом лопте. Награда за иницијативу стигла је у 38. минуту, пресликаним нападом као што је био случај код водећег гола домаћих. Овога пута улоге обрнуте, Вејновићев оштар пас ка Зецу, Вукадиновић без шанси, неријешеним резултатом је и окончан први дио игре.

Почетна фаза наставка као бајковита за госте. Погодио је Вранешевић са измјенама на полувремену. Указао је прилику Десници и Антонићу. Поменути Десница, након само три минута у наставку, потпуно је преокренуо ствари на терену и довео госте до предности.

Иако се очекивала потпуна офанзива Јединства, она је изостала. Гости из Новог Града, без већих проблема одолијевали су налетима домаћих који нису успиејли озбиљније да запријете голу Слободе у наставку.

И након 90 регуларних, те 4 минута изгбуљеног времена, Слобода је однијела читав плијен из Брчког, те Јединство закуцала за само дно табеле.

Брчаци са 18 бодова, налазе се на последњој позицији. Наде о опстанку, тињају. У наредном колу, брчански састав путује у Бања Луку на мегдан Жељезничару.