Pet medalja sa Evropskog kupa stiže u Brčko!

U periodu od 11. 04. do 14. 04. u Areni Hills na Ilidži, održan je “Kickboxing Evropski kup Sarajevo 2024.”

Na ovom kupu učestvovalo je ukupno 213 klubova sa 1145 takmičara iz 20 zemalja.

“Borilačka Akademija Ichigeki” nastupila je sa ukupno 6 takmičara, koji su pored veoma jake konkurencije uspjeli da se domognu čak 5 medalja.

Dva brčanska takmičara su nastupila u težoj disciplini Low kick u ringu, i to Ognjen Garić i Stanko Špirić. Ognjen u konkurenciji mlađih juniora u kategoriji +81 kg , gdje je u finalnoj borbi uzeo srebro a Stanko u konkurenciji seniora, kategorija -86 kg gdje je uzeo bronzanu medalju.

Ostala 3 takmičara su nastupila u disciplini Kick Light na tatamiu.

Ognjen Simikić u kategoriji mlađi juniori -79 kg zauzeo je 2. mjesto – srebrnu medalju, Nemanja Vukajlović u kategoriji mlađi juniori -84 kg je zauzeo 2. mjesto – srebrnu medalju i Antonio Kikić u kategoriji kadeti – 69 kg zauzeo 3. mjesto – bronzanu medalju.

Ovo je veliki uspjeh takmičara Borilačke akademije Icigeki i pokazatelj koliko se ozbiljno , kvalitetno i naporno trenira i radi u ovoj akademiji.

Naši takmičari su u najboljem svjetlu predstavili naš grad Brčko a postignutim rezultatima , doprinijeli da BiH u ukupnom poretku zauzme 3. mjesto.