Perihelovci polako idu ka vrhu

Rukometaši Perihela u derbiju 5.kola na drugoligaškom istoku savladali su ekipu trebinjskog Leotara 2 ubjedljivim rezultatom 35:25 (14:12).

Početak utakmice nije nagovještavao da će brčanski rukometaši na kraju slaviti sa ubjedljivih deset golova pošto se u prvom poluvremenu rezultat kretao između neriješenog rezultata i vođstva domaćih rukometaša sa jednim, a u najboljem slučaju sa dva gola razlike.

Tako je završeno i prvo poluvrijeme, budući da su domaćini na kraju prvih 30 minuta imali vođstvo od 2 gola razlike.

Igra obje ekipe u odbrani je bila veoma kvalitetna,što pokazuje rezultat prvog poluvremena.

U timu Perihela najozbiljniji doprinos dali su golman Mitrović i krilni igrač Stupić, koji je uz odličnu igru u odbrani bio veoma efikasan i u napadu.

Istom dinamikom rezultat derbija 5. kola drugoligaškog istoka kretao se sve do 40. minuta utakmice kada su puleni trenera Šarenca zaigrali znatno efikasnije u napadu.

Rukometaši Perihela su imali odličnu podršku golmana Cvijanovića, koji je vrlo uspješno zamijenio kolegu Mitrovića.

Brzom i efikasnom igrom u posljednjih 20 minuta utakmice, brčaci su iz minuta u minut povećavali vođstvo tako da su nakon posljednjeg zvižduka odličnog sudijskog para Gračanin – Oručević zaključili utakmicu sa deset golova prednosti.

Rukometaši Perihela narednog vikenda trebali bi kao domaćini odigrati zaostali meč 1.kola sa ekipom RK Višegrad – HED.

ORK Perihel – RK Leotar 2 35 : 25 ( 14:12)

Sala Ekonomske škole.
Gledalaca: 150.
Sudije: Dario Gračanin i Armin Oručević.
Sedmerci: Perihel 1(1), Leotar 2 5(5). Isključenja: Perihel 10 minuta, a Leotar 2 minuta.
ORK Perihel: Cvijanović, Bošković 2, Azapagić 1, Maksić 3, Krajnović 2, Purić, Mitrović, Todorović, Radulović 1, Stupić 11, Dugonjić, Dragičević, Vuković 4, Stjepanović 6, Ilić 2, Sotirov 3.
RK Leotar: Berdović, Padežanin 1, Spaić 8 (5), Čotra 1, Ukropina 2, Ratković, Ninković 7, Bokun, Vuletić 1, Anđušić 5.

Igrač utakmice: Mladen Stupić (Perihel).