Perihel na prvom mjestu završio polusezonu

Pobjedom u posljednjem kolu drugoligaškog Istoka nad ekipom iz Višegrada rezultatom 30:24 mladi i talentovani rukometaši Perihela okončali su jesenju polusezonu na čelu tabele i sami sebi zadali ozbiljnu zadaću da na proljeće nastave pobjedničkom stazom.

Prvo poluvrijeme proteklo je u tvrdoj i neefikasnoj igri u kojoj su prednjačiki domaći rukometaši koji su promašivali brojne izgledne šanse. Doprinos malom broju golova dali su i golmani obje ekipe.

Drugo poluvrijeme bilo je mnogo kvalitetnije o čemu govori i značajno veći broj postignutih golova nego li u prvih 30 minuta. Domaćin je ponovo organizovao mnogo više dobrih napada. Za razliku od prvog poluvremena, izgleda da su namjestili i nišanske sprave, pa su postigli 18 golova, što je bilo dovoljno da se zabilježi nova pobjeda.

U ekipi domaćih najefikansiji su bili Stjepanović sa 10 i Stupić sa 7 golova, dok su rezultatsku neizvjesnost do 45 minuta u ekipi Viešagrada HED 2 držali Šekarić sa 7 i Racković sa 6 datih golova.

ORK Perihel – RK Višegrad HED 2 30:24 (12:11)