spot_img

Pedofilija u Brčkom: Postupajući sudija odbio da izda rješenje o pritvoru!?

spot_img
spot_img
spot_img

Nakon što je Policija Brčko distrikta lišila slobode jedno lice zbog postojanja osnova sumnje da je izvršilo krivično djelo „Polni odnos sa djetetom mlađim od 15 godina“ iz člana 207d. stav (4) Krivičnog zakona Brčko distrikta BiH, i isto uz Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu predalo Tužilaštvu Brčko distrikta BiH, Tužilaštvo je je Osnovnom sudu Brčko distrikta BiH podnijelo prijedlog za određivanje pritvora.

Ipak, kako nezvanično saznaje nula49.com, do pritvora neće doći, jer je postupajući sudija odbio da izda rješenje o pritvoru.

Razlozi odbijanja su još uvijek nepoznati, a imajući u vidu zakonske odredbe kod postupanja u krivičnim predmetima protiv učinilaca krivičnih djela na štetu djece i maloljetnika, ali i univerzalna prava djeteta, neophodno je obazrivo postupanje, kako bi se izbjegle dalje štetne posljedice i zaštitio interes djeteta.

Nula49.com će u narednim danima nastaviti insistirati na odgovorima nadležinih o ovom slučaju.

 

 

 

spot_img

Povezano

spot_img

Poslednja vijest

spot_img
spot_img