Паклен дерби, преокрет и 9+ у Брчком

КМФ Брчко Здравље и лидер Прве футсал лиге Републике Српске, одиграли врхунски меч у дворани Економске школе у Брчком. Гости из Добоја потврдили форму, славили на тешком гостовању и додатно се учврстили на врху првенственог поретка.

У оквиру 11, кола Прве футсал Републике Српске, Брчко Здравље поклекнуло у дерби мечу против најбољег састава досадашњег издања, екипе КМФ Добоја. Након 40 минута игре, славље гостију резултатом 3:6.

Домаћи боље отварају меч. Семир Хоџић већ након првог правог напада, лијепим ударцем матира Богдановића. Голеаду на сусрету, након прекида наговијештава Буљубашић, поравнањем послије само два минута у наставку.

Ратоборан сусрет, са много дуел игре и лијепих потеза оправдао је епитет дербија кола. Домаћи након одличне акције, поново стижу у вођство. Егзекутор Изудин Чавалић у 13. минуту. Већ у наредном нападу, гости из Добоја креирају најбољу акцију на сусрету, коју након размјене неколико одличних додавања, крунише Омерчић. Да Брчко Здравље полувријеме оконча са предношћу, побринуо се капитен Мирић, прецизним ударцем након убацивања са стране.

Гости одлучни да поправе утисак у преосталих 20 минута игре, експресно започињу други дио. Након само минут борбе у наставку, Буљубашић својим другим поготком поново враћа ствари на почетак. Покушавало је Брчко Здравље преузети теренску инцијативу. Након затишја, наизглед обећавајући напад домаћих, осујећен је у 35. минуту, након чега је услиједила муњевита контра гостију и потпуни преокрет у режији троструког стријелца, Енвера Буљубашића.

Потпуна офанзива Брчака и потјера за новим изједначењем, отварала је гостима простор за контранападе. Пропустио је Семир Хоџић у финишу да обезбиједи бод Брчко Здрављу. Казна је услиједила у последњем минуту, када гости експресно постижу још два поготка и постављају коначних, 3:6.

Брчко Здравље након овог пораза, са укупно 16 бодова заузима 4. позицију на табели. Ривал из Добоја, након 11 одиграних дуела имас топостотан учинак и великих + 13 у односу на првог пратиоца.