Нула у Брчком, Јединство и Борац на равне части

Динамичан, али без много узбуђења, меч између Јединства и Борца окончан без побједника, најнепопуларнијим резултатом, 0:0. Бајрић у последњим минутима пропустио изгледну прилику да створи шансу домаћину да се активније укључи у борбу за очување прволигашког статуса.

Састав Јединства, након пораза у Требињу, покушао се осветити гостима из Козарске Дубице за убједљив пораз на самом отварању шампионата. Брковићев млади састав, у оквиру 18. кола М:тел Прве лиге, није успио надиграти ривала и с обзиром на тријумф Сутјеске у Новом Граду, поново је доспио у незавидан положај.

Устаљена формација, 3-5-2, Вукадиновић на голу, Алексић и Живановић по боку. Торлаковић дириговао одбраном, ту су још били Пајић и Томић. Суботић, Ивић, Мићић, Васиљевић и Бајрић наијстуренији.

Јединство од старта форсирало висок пресинг, како би доспијело у опасну зону пред голом ривала. Бајрић је правио много проблема гостима. Борац се првенствено фокусирао на одбрану сопственог гола. Није било већих прилика у првом дијелу, гости су одољевали без проблама. У самом финишу првих 45 минута, Дубичани су дошли до даха и у пар наврата показали офанзивно опредијељење.

У наставку, гости су више контролисали посјед, те преко агилног Мршића, у 55. минуту имали изгледну полуприлику за вођство. Крилни фудбалер Борца устријемио се ка казненом простору Јединства, упутио оштар пас кроз срце шеснаестерца, изостала је реализација.

Мићићеве покушаје са дистанце у наставку, без већих проблема кротио је Колумбијац на голу Борца, Ариас Орландо.

У самом финишу Јединство је ипак дочекало најбољу прилику на сусрету, дубински пас за Бајрића, излазак 1 на 1 са поменутим Ариасом, лопта је прошла тик поред лиејве стативе гола Борца.

У надокнади, гости су успијели затворити прилазе голу, те видно задовољнији окончати сусрет неријешеним резултатом.

Јединство након 18 одиграних сусрета, заузима претпоследњу позицију са 15 освојених бодова.

У наредном колу, поново на домаћем терену, дочекују екипу из Источног Сарајева, бившег премијерлигаша, састав Славије.