Нови пораз Јединства: Жижак ријешио голеаду у Прњавору

Јединство било на прагу да остане непоражено на гостовању у Прњавору, али је Жижак у 87. минуту срушио снове брчанског клуба и поставио коначних 3:2.

Завршних 10 минута игре, по ко зна који пут, кобно за изабранике Зорана Брковића.

Након тријумфа Сутјеске у Источном Сарајеву, опстанак у елити све даље за велики клуб из Брчког. Брковић на терен стадиона “Синиша Паулић“ у Прњавору, у оквиру XX кола М:тел Прве лиге Републике Српске. извео најјачи могући састав у датом моменту. Вукадиновић на голу, Торлаковић, Живановић, Томић и Алексић дефанзивније, наступили су још и Мићић, Суботић, Шабановић, Васиљевић, Рачановић и Бајрић.

Меч није могао почети боље када је домаћи састав у питању. Већ након првог напада на мечу, Љубић тресе мрежу Вукадиновића. Живковић лијепим поготком доноси рану предност Прњаворчанима и потпуно отвара меч. Јединство се није ни опоравило од почетног шока када је Жижак, након употребљиве лопте упућене у казнени простор, надвисио одбрану Јединства и главом матирао чувара мреже гостију за високих 2:0 након само 13 минута игре.

Устаљена бољка Љубића на дјелу одмах у наставку. Јединство у потпуно другачијем издању након, наизглед, изгубљене ситуације на самом старту. Свега три минута трајала је радост домаћих када је Рачановић својим првим поготком у дресу Брчака, вратио наду гостима.

Наставиле су обје екипе са отвореним приступом и жељом за гол више. Сам смирај првог дијела, потпуно је шокирао домаћи састав. Обећавајућу акцију Јединства, на најбољи могући начин крунише Бајрић.

Његов други погодак на последња два сусрета. Кнежевић је био немоћан након ударца бишег фудбалера Младост Добоја код Какња. Идентичним резултатом окончано је уводних 45 минута игре у Прњавору.

Допадљива игра оба састава и у преосталих 45 минута игре. Прњаворчани нешто конкретнији у пољу, блага теренска иницјатива исплатила се пред сам финиш сусрета иако је и Јединство у неколико наврата пропустило прилике због којих ће много жалити.

У 50. минуту сусрета, Васиљевић је пропустио колосалну шансу за постиање трећег поготка, Кнежевић је изашао као побједник у директном окршају. Срећа је напустила Брчаке и у 85. минуту када је ударац Бајрића окрзнуо само стативу гола Љубића.

Казна на друго страни, стигла је у 87. минуту. Завршница меча поново кобна за Јединство.

Борис Жижак најспрентији након акције Љубића, Брчаци су поново поклекнули у завршних пет минута сусрета.

Након једанаестог пораза у шампионату те важног тријумфа Сутјеске у Источном Сарајеву, јединство у све тежој позицији на табели м:тел Прве лиге Републике Српске.