Nova pobjeda rukometaša Lokomotive

Nakon dužeg izbivanja iz naše dvorane, u subotu su naši rukometaši u okviru IX kola Premijer lige BiH u rukometu dočekali ekipu Konjuha iz Živinica i upisali nova tri boda.

Ekipa iz Živinica je stalni član Premijer lige BiH koja je tradicionalno tvrd orah u gostima. Uvodne minute utakmice pripadaju gostima, ali nije dugo trebalo da se naši momci trgnu što je dovelo do rezultatskog egala.

Dobru igru u odbrani rukometaši Lokomotive nisu uspjeli iskoristiti za ubjedljivije vođstvo na poluvremenu, ponajviše zahvaljujući promašenim zicerima koji srećom nisu skupo koštali brčansku ekipu, te se na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 16:14 za naše momke.

Drugo poluvrijeme Brčaci otvaraju riješeni da se rezultatski odvoje, što bi imdonijelo mirniju završnicu, te u 45. minutu imaju plus 4 što ipak ne garantuje završnicu bez stresa. Ipak, na krilima Milana Duvnjaka i kapitena Aleksandra Đurkića Lokomotiva uspjeva utakmicu privesti kraju u svoju korist za konačnih 32:30.

Važni bodovi za ovu mladu ekipu, pred nastavak ubrzanog ritma takmičenja koji će se do polovine decembra igrati srijedom i subotom.