Нова побједа Лавица за прво мјесто на табели

Утакмицама деветог кола настављено је такмичење у Првој женској лиги Републике Српске (1.ЖЛРС) за сезону 2020-2021.

Кошаркашице Лавова из Брчког су на гостујућем паркету у Бијељини у дербију досадашњег дијела првенства савладале домаћу екипу Будућност БН и у потпуности се реванширале за пораз у Брчком у првом дијелу сезоне.

Била је ово шеста узаступна, а укупно седма побједа ове сезоне. Коло прије краја регуларног дијела сезоне Лавице са укупно 16 освојених бодова заузимају прву позицију на табели са великим шансама да ту позицију задрже и до краја регуларног дијела првенства и почетка плаy-оффа!

БУДУЋНОСТ БН – ЛАВОВИ 61:88 (18:26, 14:24, 12:18, 17:20)

Предвођене, незаустављивом Милицом Дабовић која је била и најефикаснија на овом мечу са 33 поена (24 поена, 5/9 тројке у првих 20 минута) Лавице су потпуно надиграле домаће кошаркашице и већ након 20 минута игре дошле до убједљиве резултатске предности (32:50). У другом полувремену кошгетерски се пробудила и капитен петнаестогодишња Милица Ђокић, је која са три погођене тројке и 14 поена током другог полувремена била сјајна подршка Милици Дабовић.

Треба истаћи и сјајну партију млађе сестре Ђокић, тринаестогодишње Саре (11 поена, 7 скокова и 4 асистенције), која из утакмице у утакмицу показује да полако израста у једног од најважнијих играча екипе тренера Ближњаковића.

Стандардно добре партије пружиле су и Јелена Лазаревић (8 поена и 11 сковова) и Ива Каришик (10 поена и 9 скокова).

На овом мечу још су наступиле: Марјана Тодоровић, Ана Ђокић, Ксениа Вукић, Амила Смајић, Адна Окић, Тамара Шаренац и Катарина Михајловић.

Играч утакмице свакако је била Милица Дабовић која је са укупно 33 поена, 11 асистенција, 4 скока и укупним индексом корисности 38, и другу утакмицу у низу показала да је огромно појачање за младу екипу Лавова. Све оно што је било потребно младим Лавицама за додатни искорак, очигледно је дошло са једном од најбољих европских кошаркашица!

У наредном колу, које је уједно и посљедње коло регуларног дијела 1.ЖЛРС прије почетка плеј-офа, Лавице ће на домаћем паркету у Брчком дочекати посљедњепласирану екипу Слободе из Новог Града.

У случају побједе у овом мечу брчанске кошаркашице ће као првопласирана екипа ући у плаy-офф, а самим тим, имаће предност домаћег терена током читавог плеј-офа и борбе за титулу првака Републике Српске за сезону 2020-2021.