spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Proteklog vikenda odigrane su utakmice četvrtog kola Prvenstva Bosne i Hercegovine za dame. Košarkašice KK Lavovi Brčko savladale su ekipu ŽKK „Play Off“ iz Sarajeva rezultatom 83:71.

Četiri utakmice, četiri sigurne i ubjedljive pobjede. To je u najkraćim crtama učinak košarkašica KK Lavovi Brčko u dosadašnjem dijelu Prvenstva Bosne i Hercegovine. U subotu su Lavice u dvorani Tehničke škole u Brčkom savladale i trostrukog šampiona Bosne i Hercegovine, sarajevsku ekipu Play Off i sa učinkom od 4-0 zadržale poziciju na samom vrhu tabele.

LAVOVI BRČKO 83 – 71 PLAY OFF SARAJEVO (27:17, 19:27, 20:10, 17:17)

Povreda Mirele Halilović u prethodnoj utakmici WABA lige protiv Cinkarne Celje, odsustvo Estefani Fajardo zbog reprezentativnih obaveza, kao i odsustvo od ranije povrijeđene Jelene Lazarević u velikoj mjeri je skratilo rotaciju u domaćoj ekipi, a samim tim otežalo pripremu pred ovaj meč za stručni štab Lavova. Pored toga, protivnik pred ovaj meč silno pojačan angažovanjem reprezentativke Bosne i Hercegovine Lejle Omerbašić.

Međutim, odsustvo tri izuzetno bitna igrača u ekipi trenera Bližnjakovića dao je dodatni motiv mladim Lavicama na čelu sa kapitenom Ivom Karišik da dokažu koliko vrijede i dokažu da su sa razlogom dio seniorske selekcije. Sjajno su Lavice otvorile subotnji meč, raznovrsna i efikasna igra u napadu omogućila im je da vrlo brzo dođu do dvocifrene rezultatske prednosti koju su i zadržale do kraja prvog perioda igre (27:17). Veći dio druge četvrtine protekao je u izjednačenoj igri, međutim gošće koriste pad u igri domaćih košarkašica krajem ovog perioda i pred odlazak na poluvrijeme prave seriju 8:0 za minimalnu prednost naše ekipe nakon 20 minuta igre (46:44).

Treća četvrtina protiče u potpunoj dominaciji brčanskih košarkašica, dozvoljavaju protivnicama tek 10 poena za isto toliko minuta igre, dok su Đokić, Padilla i Došić sjajno funkcionisale u napadčkom segmentu. Posljednji period igre obilježila je povreda kapitena Lavova Ive Karišik, koja je u nehotičnom kontaktu sa Lejlom Omerbašić doživjela frakturu nosne kosti.

Nakon kraćeg prekida igre zbog ukazivanja ljekarske pomoći Karišik i Omerbašić, igra je nastavljena ali u dosta slabijem ritmu, koš za koš i igra u kojoj su Lavice rutinski privele meč kraju za novu prvenstvenu pobjedu ove sezone.

Najistaknutije na ovom meču u pobjedničkoj ekipi bile su: Yarelli Padilla sa 21 postignutim poenom. Odlično su je pratile Valentina Došić sa 20 i Sara Đokić sa 19 postignutih poena.

Odlično utakmica do izlaska iz igre zbog povrede odigrala je i Iva Karišik sa dabl-dabl učinkom od 12 i 11 skokova.

Kada je u pitanju Prvenstvo Bosne i Hercegovine, slijedi dvonedeljna pauza zbog reprezentativnih obaveza, a Lavice narednu utakmicu, u okviru petog kola odigraće 18. novembra u Banja Luci protiv ekipe Orlova. Prije toga, u srijedu 1. novembra od 18:00 časova u sportskoj dvorani “Tomislav Pirc” u Požegi, slijedi  utakmica petog kola WABA lige protiv ekipe Plamen Požega.

Odličan vikend za KK Lavovi Brčko upotpunile su i dvije pobjede muških omladinskih selekcija u okviru redovnog trećeg kola Prvenstva Republike Srpske za mlađe kategorije u Ugljeviku protiv domaćeg Rudara. Kadeti su slavili rezultatom 84:66. Najistaknutiji u ekipi trenera Vidovića bili su Nikola Balorda sa 24 i Sergej Krajinović sa 23 postignuta poena.

Mlađi pioniri bili još ubjedljiviji i sasvim zasluženo upisali nova dva boda nakon pobjede rezultatom 59:27. Najefikasniji kod Lavova bili su Njegoš Šešlija i Petar Todorović sa po 13 postignutih poena.