Na otvaranju Premijer lige za rukometašice Brčanke uvjerljive u Mostaru

Proteklog vikenda počela je nova sezona Premijer lige za rukometašice, a ekipa RK Jedinstva iz Brčkog je u nedelju 18. 09. 2022., u prvom kolu putovala je u grad na Neretvi, Mostar, te je protiv HŽRK Zrinjskog ostvarila prvu ovosezonsku pobjedu rezultatom 23 :31 (12:16) i tako upisala prva dva boda u ovoj sezoni.

Utakmica je počela u izjednačenoj igri obije ekipe sve do 17. minuta kada igračice Jedinstva prave seriju od tri uzastopna pogotka i odvajaju se na dva pogotka razlike, da bi do kraja poluvremena sa još po dvije serije od po 0:3 do kraja poluvremena stekle prednost od četiri pogotka razlike u svoju korist i sa rezultatom 12:16 otišle na zasluženi odmor.

Drugo poluvrijeme počinje ponovo dominacijom iskusnih Amazonki, te u sedmom minutu drugog poluvremena dolaze do rezultatske prednosti od sedam pogodaka razlike 13:20.

Igračice Zrinjskog su morale da stižu rezultatski zaostatak, pri čemu su činile dosta grešaka koje su gošće rutinski kažnjavale i devet minuta do kraja susreta došle do čak 10 pogodaka prednosti 18:28. Do kraja susreta domaće igračice Zrinjskog uspjevaju ovu prednost da smanje samo za dva pogotka te konačan rezultat utakmice glasi 23:31.

Ekipu RK Jedinstva Brčko do pobjede su predvodile golmanka Zenaida Avdić sa 17 direktnih odbrana i desno krilo ekipe Jelena Lukić sa 10 postignutih pogodaka, dok se u ekipi HŽRK Zrinjski Mostar sa 9 pogodaka istakla se Darija Milanović.

Za RK Jedinstvo nastupale su: Zenaida Avdić, Milica Đurić, Jelena Lukić 10(3), Marijana Sorak 6, Sanja Katić 5, Ajla Alikadić 5(1), Samra Rendić 4, Irena Pajić 1, Ivana Nedić, Mihaela Drinić.

Treneri i službene osobe: Radovanović, Milunović i Čolaković.

Sljedećeg vikenda RK Jedinstvo je po rasporedu Premijer lige slobodno, a prva utakmica ove sezone pred domaćom publikom na programu je tek za tri sedmice kada u Brčko dolazi sjajna ekipa Izviđača iz Ljubuškog.