Младост за Еминовића матирала Босну

Одбојкаши Младости без изгубљеног сета поразили Босну на домаћем паркету. Мустедановић значајно појачање.

Пред најважнији дио сезоне, брине повреда скочног зглоба Азура Еминовића, која ипак, на први осврт, дјелује као лакше природе.

Шеснаесто такмичарско коло одбојкашке Премијер лиге БиХ, понудило наставак беспријекорног низа браниоца титуле. Младост након три сета, надиграла Боснуиз Калесије резултатом 25:15, 25:20, 25:12.

Бранко Мишић започео меч са Шормазом, Лукићем, Еминовићем и Дивљаном на пријему, Вуковићем, Гајићем и Танићем као паром блокера Делић и Чоло, без минутаже на овом сусрету. Нежељене сцене на самом отварању дуела.

При доскоку на мрежи, страдао је скочни зглоб Еминовича, који је са болном гримасом напустио терен и више се није враћао у игру.

Младост бољи ривал од старта, Вуковић одличном дијагоналом шаље екипе на први технички тајм-аут. У наставку коректор Младост расположен за игру, Младост на + 10 у првом сету.

Током увода другог сета, Младост у почетном стању хибернације. Домаћи упасивљени у нападу, гости у благој предности при резултату 5:9.

Убрзо буђење и серија за преокрет и вођство 14:13. Искуство Мустедановића, који доказује статус великог појачања, у финишу је трасирало пут Младости ка укупних 2:0 у сетовима.

Преостали сет рутинско одрађивање посла за стопостотних 16:0, 46 бодова и лидерску позицију након исто толико одиграних сусрета у елитном рангу.

Одбојкаши Младости средином надолазеће седмице играју реванш меч полуфинала Купа БиХ против сарајевске Босне. Након тога, дерби меч 17. кола Премијер лиге, на гостовању против екипе Какња 78.