Savez nezavisnih socijaldemokrata Brčkog danas je povodom Međunarodnog dana maternjeg jezika novoformiranoj biblioteci u Mjesnoj zajednici Ilićka donirala knjige “Istorija Republike Srpske”.
Mladi SNSD-a su na ovaj simboličan način skrenuli pažnju na značaj očuvanja srpskog jezika i pisma ali i istorije i bogate tradicije našeg naroda. Mještani Ilićke, koji dolaze iz svih krajeva naše zemlje imaće priliku u narednom periodu upoznati se sa istorijom Republike Srpske.
Aktiv mladih SNSD-a Brčko i ranije je organizovao akcije kojim je skretao pažnju na značaj srpskog jezika, ali i na ugroženost ćiriličnog pisma, kako u svakodnevnoj upotrebi tako i na javnim mjestima, poput kampanje „Najljepša ćirilična reklama/natpis u gradu”.
“Čuvajući srpski jezik i ćirilicu čuvamo duh naših predaka, ali i budućnost novih naraštaja”, poručili su mladi socijaldemokrati iz Brčkog.
(nula49.com)