Михајловић зауставио Живинице: Нова побједа РК Локомотива

У сриједу је одиграно VI коло Премијер лиге БиХ у рукомету. Брчанским рукометашима гостовала је екипа Коњуха из Живиница. У врло занимљивој утакмицу Локоси су успјели убиљежити још једну побједу и бодове уписати на свој конто.

Гости боље отварају утакмицу те су већ у 14. минуту принудили тренера домаћих, Филиповића, на тајм-аут јер је његова екипа била у заостатку 3 гола. Ангажованом игром у одбрани младих Брчака на полувријеме се одлази при минималној предности домаћих 18:17.

У друго полувријеме наши момци улази са јасним циљем да бодови остају у граду на Сави те чврстом одбраном полуконтром и контром до 40. минуте подижу своју предност на 7. разлике, што је уједно била и највећа предност коју су домаћини успјели сачувати до краја.

У редовима домаћих бриљирао је Дејан Михајловић који је током цијелог сусрета био на висини задатка а последњих 10. минута зачарао је своју мрежу и до лудила доводио играче Коњуха а брчанску публику подизао на ноге. Поред њега нападачки су изузетно били располеожени Горан Ристовић са 9 погодака те Никола Грујић са 7 погодака.

У саставу домаћих јуче је у стартној постави наступио и Лука Ђорђевић, рођен 2003. године, један од бисера босанскохерцеговачког рукомета, те саму утакмицу отворио са 2 поготка.

Важно је напоменути да је 12 минута прије краја дошло до проблема са семафором у дворани Економске школе, што су гости из Живиница, иако су тада губили са више голова разлике, покушали да искористе као аргумент да бодове упишу на свој конто.

Врло некоректан и неспортски гест клуба који је од оснивања Премијер лиге члан исте.