Лавице убједљиво савладале Младост из Приједора уз нови трипл дабл Милице Ђокић

Заосталом утакмицом другог кола кошаркашице Лавова наставиле су такмичење у Првој женској лиги Републике Српске.

Дерби утакмица у којој су састали Лавови као другопласирана екипа и Младост као трећепласирана и једина непоражена ова екипа прије овог сусрета одиграна је у дворани Техничке школе у Брчком.

Утакмица која је била од изузетне важности за обе екипе у борби за play-оoff, и утакмица у којој се очекивала прије свега равноправна борба и неизвјесност до посљедњег звука сирене.

Међутим, кошаркашице Лавова су се потрудиле да сваку резултатску неизвјесност отклоне што је раније могућу, и успјеле су у томе већ на самом почетку меча. На основу почетне серије од 10:0 могло се наслутити како ће се завршити овај меч и да ће дерби утакмица то остати само на папиру прије њеног почетка. Сваки покушај гошћи из Приједора да нешто ураде током прве четвртине бивао је осујећен већ на самом почетку.

Сјајном игром у одбрани и развнорсношћу у нападу кошаркашице Лавова су током првог периода игре дошле до предности од 28 поена (37:9), која им је гарантовала мирну завршницу.

Успјеле су кошаркашице Младости да током друге четвртине успоре силовите нападе Лавица (12:11), али зато то никако нису могле учинити током трећег и четвртог периода игре.

Изабранице тренера Александра Ближњаковића, предвођене и на овом мечу сјајним капитеном Милицом Ђокић из минута у минут су увећавале резултатску предност против индиспонираних гошћи, остваривши изузетно убједљиву побједу у најбољој утакмици ове сезоне. На крају огромних и више него заслужених 59 поена разлике.

ЛАВОВИ – МЛАДОСТ 94:35 (37:9; 12:11; 20:7; 25:8)

Велики број расположених кошаркашица од којих су четири биле на двоцифреном учинку, и то: Милица Ђокић 30, Марјана Тодоровић 17, Јелена Благић 14, Катарина Михајловић 10. Поред њих наступиле су и: Сара Ђокић 7, Тамара Шаренац 5, Јелена Лазаревић 4, Амила Смајић 3, Адна Окић 2, Ана Ђокић 2, Ксениа Вукић и Кристина Ступар.

Капитен Лавова Милица Ђокић одиграла је још једну маестралну партију уписавши други овосезонски ТРИПЛ ДАБЛ учинак са 30 постигнутих поена, 13 скокова и 12 украдених лопти, чему је придодала и 8 асистенција.

Поред тога, био је ово шести овосезонски ДАБЛ ДАБЛ учинак за Милицу Ђокић у седам до сада одиграних утакмица! Изузетно вриједан учинак и резултат који добија још више на значају ако се узме у обзир чињеница да је Милица Ђокић, која је уједно и кадетска репрезентативка Србије недавно напунила тек 15 година.

Кошаркашице Лавова након ове побједе имају скор од 3 побједе и 2 пораза и са укупно 8 освојених бодова, тренутно заузимају другу позицију на првенственој табели.

Други дио првенства за Лавице поченије 30. јануара, гостовањем у Градишци код екипе Козаре, коју су у првом овосезонском дуелу у Брчком савладале резултатом 61:35.