spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Nakon odličnog izdanja u Austriji i pobjede protiv ekipe UBI Holding Graz u okviru WABA lige, košarkašice KK Lavovi Brčko juče su u dvorani Tehničke škole u Brčkom odigrale još jedan sjajan meč, i to u okviru šestog kola Prvenstva Bosne i Hercegovine, u kojem su izuzetno ubjedljivo savladale ekipu ŽKK Mladi Krajišnikb iz Banja Luke rezultatom 86:24.

Od samog starta meča košarkašice brčanskog kluba su nametnule ritam igre koji njima odgovara, što im je vrlo brzo donijelo i dvocifrenu rezultatsku prednost, a meč je bio lišen bilo kakve rezultatske neizvjesnosti već nakon deset minuta igre, kada su Lavice došle do prednosti od 20 poena razlike (24:04). Druga četvrtina bila je jednako ubjedljiva kao i prva, završila je 24:07, pa je rezultat na poluvremenu bio 48:11

Tokom treće i četvrte četvrtine trener Bližnjaković dao je priliku svim djevojkama iz rostera da nastupe, a priliku su dobile i kadetkinje Jelena Đurić i Isidora Vidović koja je upisala i prve poene ove sezone u seniorskoj konkurenciji. Dominacija u skoku, vrlo dobri procenti šuta iz igre, neuporedivo veći broj asistencija u odnosu na gošće uz odličnu igru o odbrani, donijelo je košarkašicama Lavova priliku da upišu izuzetno važnu pobjedu. Bitno je istaći činjenicu da je juče nakon višemjesečnog odsustva, na teren ponovo kročila Jelena Lazarević i ostvarila učinak od 10 poena i 2 skoka.

Na kraju ubjedljiva i više nego zaslužena pobjeda brčanskih Lavica, jedna od najubjedljivijih pobjeda u šampionatu Bosne i Herecegovine i pobjeda koja im je omogućila da se zadrže na trećem mjestu prvenstvene tabele sa ukupno 11 osvojenih bodova i učinkom od pet pobjeda i jednog poraza.

LAVOVI BRČKO 86 – 24 MLADI KRAJIŠNIK

Najistaknutije na ovom meču kod Lavova bile su: Valentina Došić sa 16 postignutih poena, 6 skokova i 3 asistencije, Estefani Fajardo 14 poena i 10 skokova, te Yarelli Padilla i Jelena Lazarević sa po 10 postignutih poena.

Kada je u pitanju Prvenstvo Bosne i Hercegovine, narednog vikenda u okviru sedmog kola KK Lavovi gostuju u Istočnom Sarajevu gdje će odigrati utakmicu protiv domaće ekipe Igman.

Prije toga, u srijedu 29. novembra od 19:00 časova u dvorani Tehničke škole u Brčkom, slijedi  utakmica sedmog kola WABA lige protiv ekipe Orlova.