Košarkašice Lavova neporažene u Prvenstvu BiH

Košarkašice KK Lavovi Brčko u subotu su u Banovićima odigrale meč trećeg kola Prvenstva Bosne i Hercegovine, i ostvarile pobjedu protiv domaće ekipe ŽKK „RMU Banovići“ rezultatom 61:76.

Brčanske košarkašice nastavljaju sa sjajnim igrama na početku sezone. U prva tri kola domaćeg šampionata ostvarile su isto toliko pobjeda koje su im omogućile poziciju na samom vrhu prvenstvene tabele. Nakon pobjeda protiv Jumpera u Zenici, Čelika u Brčkom, u subotu je u Banovićima savladan aktuelni vicešampion Bosne i Hercegovine ekipa RMU Banovići.

RMU BANOVIĆI 61 – LAVOVI BRČKO 76
(17:28, 16:13, 17:17, 11:18)

Sigurna igra izabranica trenera Bližnjakovića tokom svih 40 minuta meča u Banovićima, omogućila je košarkašicama Lavova da ostvare novu sigurnu i ubjedljivu pobjedu u domaćem šampionatu. Pobjeda na gostujućem terenu protiv aktuelnog vicešampiona Bosne i Hercegovine i direktnog konkurenta za najviši plasman u tekućoj sezoni.

Od samog starta meče Lavice su nametnule ritam igre koji njima odgovara i koji im je omogućio da već nakon deset minuta igre imaju dvocifrenu rezultatsku prednost (17:28).

Drugi period igre protiče u izjednačenoj igri ali Banovićanke uspjevaju da do odlaska na poluvrijeme zaostatak smanje na osam poena (33:41). Drugo poluvrijeme je proteklo u mnogo boljoj igri brčanskih košarkašica, koje su nadigrale domaće košarkašice u svim elementima i više nego zasluženo slavile još jednu sigurnu i ubjedljivu pobjedu.

Najistaknutije kod Lavova bila su: kapiten Iva Karišik sa 20 postignutih poena i 3 skoka. Yarelli Padilla 17 poena, 4 asistencije, 4 ukradene lopte i 3 asistencije. Estefani Fajardo 15 poena i 12 skokova, te Mirela Halilović sa 12 postignutih poena.

U narednom, četvrtom kolu šampionata Bosne i Hercegovine, u subotu, 28. oktobra od 13:00 časova u dvorani Tehničke škole u Brčkom KK Lavovi dočekuje ekipu Play Off iz Sarajeva.