Киша погодака у Брчком, Локоси надиграли Маглај!

Динамичан меч у дворани Економске школе у Брчком, окончан са 65 погодака на сусрету. Рукометаши Маглаја недостојан ривал, синоћ знатно расположенијој Локомотиви.

Згуснут такмичарски распоред, у овом случају није створио проблеме брчанској Локомотиви која је импресивним издањем озваничила повратак на стазе позитивних резултата. Динамичан дуел, обогаћен са неколико изузетно лијепих потеза, припао Локосима, резултатом 36:29.

Гости су једино вођство на мечу имали при почетном поготку и уводних 0:1. Домаћи од старта намећу свој ритам игре, преузимају контролу дешавања и улазе у мирну луку, посматрајући резултатски сегмент. Рутински су Локоси дјеловали на паркету те на паузу отишли са плус 3, било је 17:14 за изабранике Горана Шаренца.

У другом дијелу домаћи још фуриознији, Павле Петровић је дјеловао одлично на крилу Брчака. Домаћи су реализовали неколико контранапада и тринаест минута прије краја, први пут на сусрету, обезбиједили двоцифрену предност.

Истицао се и Рикановић са неколико одличних одбрана, замијенио је Михајловића на голу Локомотиве.

Гости су у финишу успијели направити мини серију али не и значајнији угрозити вођство Брчака. Прилику у завршници добили су и млађи играчи на клупе за резервне играче, Шаренац је одморио ударни састав у последњим минутама.

Локомотива је обезбиједила трећи овосезонски тријумф у Премијер лиги Босне и Херцеговине. Брчаци сада на свом конту, пред гостовање у далеком Требињу, имају 7 бодова.