Juniori Perihela vicešampioni Republike Srpske

Rukometaši Perihela rođeni 2005. godine na finalnom turniru za šampiona Republike Srpske, odigranom 2. juna u Banja Luci u organizaciji istoimenog kluba, osvojili su vicešampionsku titulu.

Pored ekipe RK Perihela na završnom turniru učestvovale su ekipe banjalučkih klubova RK BORAC i ORK BL, dok su u posljednjem trenutku učešće na finalnom turniru otkazale ekipe trebinjskog Leotara i Višegrada.

U borbi za finale brčanski mladići savladali su ekipu banjalučkog Borca rezultatom 31:23, dok su u utakmici sa ORK BL pretpjeli poraz 33:16. U prvoj utakmici gradskih rivala ORK BL je rezultatom 35:15 savladao Borac.

Mladi brčanski rukometaši su se plasirali na prvenstvo BiH koje će se igrati 8. i 9.juna u Mostaru. Tehnički organizator je ekipa rukometnog kluba Zrinski.

Osim pehara srebrne medalje za Perihel su osvojili: Dejan Purić, Miloš Dugonjić, Aleksej Stjepanović (kapiten) Nikola Sotirov, Aleksa Bošković, Dimitrije Vuković, Saša Pekez, Igor Marjanović, Mladen Stupić, Mahir Krajnović, Vasilije Lukić, Ivan Jagatić, Mihajilo Dragičević, Marko Todorović, Radul Radulović, Domagoj Mendeš i Boris Ilić. Juniorski sastav a klupe je predvodio trener Goran Šarenac.