Јединство у финишу положило оружје у Требињу

Након почетног тријумфа у прошлом колу, фудбалери Јединства били близу да остану непоражени на Полицама. Једини погодак на сусрету, нажалост у мрежи Брчака, виђен 3 минута прије последњег судијског звиждука.

Леотар у последњим моментима сломио отпор Јединства и Брчацима нанио 9 овосезонски пораз, у овкиру 17. кола Прве M:тел лиге Републике Српске.

Брковић, пред меч на Полицама, одлучио се за Вукадиновића, Живановића, Рачановића, Томића, Суботића, Васиљевића, Мичића, Божића, Пајића, Шера и Бајрића.

Леотар од старта нешто офанзивнији, Јединство са фокусом на одбрани гола. Требињци током првих 45 минута игре, извели чак 11 удараца из угла. Имали су домаћи добре прилике, у интервалу од само 4 минута, преко Радића и Зечевића тестирали чувара нреже Јединства али се Вукадиновић испостављао као непремостива прекрека на голу Брчака.

Вриједи поменути и покушај Шиповца из 14. минута. Није успио матирати искусног Вукадиновића. Искупљење је, накнадно, стигло у најповољнијем тренутку за Требињце.

Успијевало је Јединство одољевати и већим дијелом другог дијела. Бод на Полицама, представљао би значајан успјех. Поновио се сценарио као и током првог овосезонског дуела, када је Леотар, такође у финишу, тада поготком Параноса, донио побједу фудбалерима „Леа“.

Поменути Паранос, идентично као и Ђурић, није проналазио пут до мреже Јединства у другом дијелу. Више од игре, Леотар је наградио у самом финишу. Једна несмотрена реакција одбране Брчака, жаргонски „отпадак“ у казненом простору, покупио је и спровео у мрежу, Данило Шиповац, за велико славље и коначних 1:0.

Фудбалери Јединства у наредном мечу, на стадиону Локомотиве у Брчком, дочекаће ривала из Козарске Дубице, фудбалере Борца.