Јединство оправдало улогу фаворита против „фењераша“

Тренутно посљедњепласирани тим Горажда неславно се провео у граду на Сави. Рукометашице Јединства рутинским наступом оствариле шести овосезонски тријумф и попеле се на пету позицију премијерлигашког поретка.

Дуел против рукометашица из Горажда представљао је одличну прилику да се, након два везаана пораза, популарне „Амазонке“ врате на побједнички колосјек. Такав сценарио, у оквиру 15. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине, већим дијелом сусрета, није био упитан. На крају меча одиграног у дворани Економске школе у Брчком, 28:22 за домаћи тим.

Јединство од самог старта у улози диригента. Гошће су значајан број минута провеле у резултатском дефициту, али је и Јединство оно најбоље чувало за други период. Након првих 30 минута, предност од три гола разлике, тачније 15:12, унијела је дозу сигурности домаћим рукометашицама.

Преосталих 30 минута игре, сама потврда разлике у тренутачном квалитету, понудила је једнодимензионалну слику на паркету. Јединство је контролисало меч, нападачки подигнуло ритам и до конца сусрета успијело повисити укупну предност против фењераша из Горажда и славити са 6 голова предности.

Рукометашице Јединства, пред пут у Хаџиће, заузимају високу 5. позицију са 13 освојених бодова и скором од шест побједа, једним неријешеним резултатом те седам претрпљених пораза.